• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konyalı Cerenin ilk 10 başarısı
01 Mayıs 2010 Cumartesi 18:13

Konyalı Ceren'in ilk 10 başarısı

YGSde Türkiye dokuzuncusu olan Form Kampüs Dershanesi öğrencisi Ceren Uluer, Konyanın ve öğretmenlerinin yüzünü güldürdü.
YGS’de Türkiye dokuzuncusu olan Form Kampüs Dershanesi öğrencisi Ceren Uluer, Konya’nın ve öğretmenlerinin yüzünü güldürdü.
 
Böyle bir sonucu beklemediğini belirten Ceren Uluer, Türkiye dokuzuncusu olduğu için çok mutlu olduğunu ve tıp fakültesinde okumak istediğini kaydederek, “Bu başarıyı yakalamamda öğretmenlerimin katkısı çok büyük. Okul ve dershanemin uyumu sayesinde bu güzel başarıyı elde ettim. Hepsine çok teşekkür ediyorum. Sonucu öğretmenlerimle beraber televizyondan öğrendim. Duyduğumda çok heyecanlandım. Gerek okul gerekse dershanemdeki öğretmenlerimle ile birlikte elbirliğince bu başarıyı yakaladık. Öğretmenlerimin desteğini hiç zaman unutmayacağım” dedi.

 

Form Kampüs Dershanesi Yönetim Kurulu Üyesi Cemil Erdem ise, Konya’nın YGS sınavında kendine yakışır bir şekilde başarı gösterdiğini ve dershane olarak da Türkiye’de dereceler çıkarmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.
 
Sınavda dershanelerinin büyük bir kitlesel başarı yakaladığının altını çizen Erdem, “Öğrencimiz Ceren Uluer, puan ortalamalarında Türkiye dokuzuncusu olarak göğsümüzü kabarttı. Eğitim ve öğretim yılında ikinci yılını yaşayan dershanemiz 2010 YGS sınavından ilk 1000’de 20 derece çıkararak kitlesel başarıda iddiasını kanıtlamıştır. Dershane olarak her öğrencinin bire bir takip edildiği, homojen sınıflarda öğrenci düzeyine uygun bireysel eğitimin bir sonucu olarak elde ettiğimiz bu başarıların mutluluğunu yaşıyoruz. Derece yapan bütün öğrencilerimizi kutluyoruz” diye konuştu.
 
Öğrencilerin bazen bulunduğu durumu iyi göremediklerini de anlatan Cemir Erdem, bir danışman öğretmenin öğrencinin durumunu sürekli takip etmesi gerektiğini ve dershanelerinde de bu uygulamayı gerçekleştirdiklerini söyledi.
 
Erdem, “YGS sınavında ilk 5 binde 83 tane öğrencimiz var. Dershanemiz daha yeni olmasına rağmen. Büyük bir başarı yakaladı. Biz bütün öğrencilerimizle bireysel olarak ilgileniyoruz. Bunun örneğini de derecelere giren öğrencilerimizde görebiliriz. Öğrencilerimizin motivasyonu bizim için çok önemlidir. Motive olmaları için de elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Türkiye’de ilk 10’a giren öğrencilerin dokuzu fen lisesi öğrencisi fakat Türkiye dokuzuncusu olan öğrencimiz Ceren ise özel okul öğrencisi. Buda farklı bir istisna durumumuz” şeklinde konuştu.
 
Bu sınavda istediği sonucu alamayan öğrencilerin üzülmemeleri gerektiğini de vurgulayan Cemil Erdem, LYS sınavının çok önemli olduğuna ve öğrencilerin bu sınava iyi hazırlanmaları gerektiğine dikkat çekti.
 
Ayrıca Form Kampus Dershaneleri  YGS’de Türkiye dokuzuncusu olan Ceren Uluer’e başarısından dolayı bir laptop hediye etti.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA