• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konyalı aydınlara vefa gecesi
12 Mart 2009 Perşembe 12:14

Konyalı aydınlara vefa gecesi

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Konya Şubesi'nden vefa gecesi...
Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Konya Şubesi kuruluşunun 15. yıldönümünde Konya ve Türkiye’ye hizmet etmiş 15 bilim, kültür ve sanat adamı için Vefa Gecesi düzenleyecek.
 
TYB Konya Şubesi’nin 2009 Yılı Etkinlikleri'nin ikinci programı “15. Yılda On Beş Bilim, Kültür ve Sanat Adamına Vefa Gecesi” adını taşıyor. TYB Konya Şubesi'nden yapılan açıklamada, “Bize yol gösteren büyüklerimiz, medeniyetimize asırlarca beşiklik yapmış olan ve taşıdığı Selçuklu mirası ile hâlâ bir başkent olan Konya’mızın kültür, sanat ve folkloruna bir şekilde hizmet ermişlerdir. Gelecek kuşaklara çok değerli miraslar bırakan büyüklerimiz bu manevi yönü ölçülemez hizmetlerini her türlü takdir beklentisinden azade sürdürmüşlerdir” ifadelerine yer verildi.
 
Geleneksel hâle getirileceği bildirilen faaliyetin ilkinde Konya’nın ilim, kültür ve sanatına yıllarca hizmet etmiş; Feyzi Halıcı, M. Emin Eminoğlu, Hasan Çopur, M. Ali Uz, A. Rıdvan Bülbül, Prof. Dr. A. Osman Koçkuzu, Prof. Dr. Saim Sakaoğlu, Prof. Dr. Mikail Bayram, Dr. Kamil Uğurlu, Dr. Selahaddin Hidayetoğlu, Seyit Küçükbezirci, Yrd. Doç. Dr. Hasan Özönder, Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Öksüz, Prof. Dr. Haşim Karpuz ve Prof. Dr. Yusuf Küçükdağ’a vefa nişanesi olarak plaket takdim edileceği belirtildi.
 
Açıklamada TYB Konya Şubesi’nin 15. kuruluş yıldönümüne denk gelen 15 martda Alâeddin Tepesi’ndeki Alâeddin Keykubat Salonu’nda gerçekleştirilecek olan Vefa Gecesi’ne tüm Konyalılar davet edildi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA