• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konyadan örnek çalışma
01 Şubat 2010 Pazartesi 16:15

Konya'dan örnek çalışma

Konya İl Genel Meclisinin Şubat ayı toplantılarının ilk birleşimi, İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvinin başkanlığında gerçekleştirildi.
Konya İl Genel Meclisinin Şubat ayı toplantılarının ilk birleşimi, İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi’nin başkanlığında gerçekleştirildi. 6 gündem maddesinin görüşüldüğü ilk birleşimde; Konya İl Özel İdaresi Hukuk Müşavirliğinin Görev ve Yetki Yönetmeliği oybirliği ile kabul edildi.
 
İl Özel İdaresi Hukuk Müşavirliğinin görev ve yetkilerini belirleyen “Konya İl Özel İdaresi Hukuk Müşavirliği Görev ve Yetki Yönetmeliği” taslağı üzerinde çalışma yapan Meclis Plan ve Bütçe Komisyonunun hazırladığı rapor doğrultusunda İl Genel Meclisinde görüşülerek oybirliği ile kabul edildi. Kabul edilen Yönetmeliğin bir diğer özelliği ise Türkiye’de bir ilk olması sebebiyle 81 İl Özel İdaresi arasından örnek bir çalışması olduğu belirtildi. Yönetmelik kabulüne ilişkin karar Konya Valisi Aydın Nezih Doğan’ın onayından sonra yürürlüğe girecek.
 
Toplantıda ayrıca, İvriz Hitit Kaya Anıtının bulunduğu 1. derece Arkeolojik sit alanı ile 2 nci derece doğal sit alanı için hazırlanan ve İl Genel Meclisinin 443 sayılı kararı ile onaylanan koruma amaçlı nazım imar planı ve koruma amaçlı uygulama imar planlarına yapılan itirazlar ile yapılaşma şartlarının yeniden düzenlenmesi talebi ile ilgili olarak, Meclis İmar ve Bayındırlık Komisyonu tarafından hazırlanan rapor İl Genel Meclisince görüşülerek, Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planlarına yapılan itirazlara yönelik hazırlanan imar planı taslağının incelenip, görüşleri alınmak üzere, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kuruluna gönderilmesine oybirliği ile karar verildi.
 
İl Genel Meclisi toplantılarının 2. birleşimi 02 Şubat 2010 Salı günü saat 10.00’da devam edecek.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA