• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konyadan 100 kişi Mısıra gidiyor
09 Ekim 2009 Cuma 12:05

Konya'dan 100 kişi Mısır'a gidiyor

MÜSİAD Konya Şubesi 1216 Ekim 2009 tarihlerinde Mısırın başkenti Kahirede düzenlenecek olan IBF Toplantısına

MÜSİAD Konya Şubesi 12–16 Ekim 2009 tarihlerinde Mısır’ın başkenti Kahire’de düzenlenecek olan IBF Toplantısı’na Konya Ticaret Odası ile birlikte çıkarma yapıyor.
Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şubesi 12–16 Ekim 2009 tarihleri arasında Mısır’ın başkenti Kahire’de yapılacak olan Uluslararası İş Forumu (IBF) Toplantısı’na katılıyor. MÜSİAD Konya Şubesi aynı tarihlerde Mısır’a bir iş gezisi düzenleyen Konya Ticaret Odası (KTO) ile birlikte Konya’dan havalanacak özel bir uçakla Konyalı sanayici ve iş adamlarını Kahire’ye götürecek.

Son 7 yılda ihracatımızın % 140 arttığı Mısır’a yılın en büyük iş gezisini düzenleyen MÜSİAD, geziye katılacak olan sanayici ve iş adamlarına sektörel bazda ikili iş görüşmeleri imkânını da sağlıyor. 60 İslam ülkesinden 2500’e yakın iş adamının katılacağı toplantıya Türkiye’den de 400 kadar iş adamı katılıyor. Bu büyük organizasyon ile ilgili görüşlerini bildiren MÜSİAD Konya Şube BaşkanıAslan Korkmaz bu gezinin hem Konyalı sanayici ve iş adamlarına hem de Türkiye’ye büyük fırsatlar doğuracağını belirtti. Korkmaz: “12- 16 Ekim 2009 tarihleri arasında bu yıl Kahire’de gerçekleştirilecek olan 13. Uluslar Arası İş Forumu (IBF) Toplantısı bu güne kadar 1995’de Pakistan‑Lahor’da, 1996’da İstanbul’da, 1998’de İstanbul’da, 2000’de Güney Afrika-Cape Town’da, 2001’de Malezya-Kuala Lumpur’da, 2003 yılında İran-Tahran’da, 2004’de İstanbul’da, 2005’de JCCI-Cidde’de, 2006’da İstanbul’da, 2007’de BAE-Abu Dhabi’de, 2009’da İstanbul’da yapıldı. 13. Uluslar Arası İş Forumu (IBF) Toplantısı ve Mısır gezisine Konya’dan 100 kişilik bir heyet halinde katılıyoruz. Bu katılım Konya açısından mutluluk vericidir. Uluslar Arası ticaret arenasında büyük bir öneme sahip olan IBF İş Toplantısı’nın ülkemize ve Konya’mıza büyük getirisinin olacağı inancındayım. Konya, sanayisi ve gelişmişliğiyle marka şehir olma yolunda hızla ilerlemektedir. Gerçekleştirilecek olan IBF İş Toplantısı’na da Konya’dan büyük ölçüde katılım sağlanmasını, ticari değerlerin daha ileri seviyeye taşınması ve marka değerinin artması noktasında Konya’ya yarar sağlayıcı bir gelişme olarak görmekteyim” dedi.

Uluslararası ticarette sık olarak gerçekleştirilen iş toplantılarının önemine de değinen Başkan Korkmaz; “7 milyarlık dünya nüfusu her yıl 50 milyar $’lık mal ve hizmet üretmektedir. Bunların ¼’ ünü Kuzey Amerika, 1/4’ünü Batı Avrupa, ¼’ünü Çin dışındaki Doğu Asya ve 1/4 ‘ünü ise dünya nüfusunun geriye kalan ¾’ü üretmektedir. Oranlar böyleyken biz Türkiye olarak neden daha fazla üretim yapmayalım, neden daha fazla Pazar oluşturmayalım? 60 İslam ülkesinde 1,5 milyar insanın yaşadığını düşünürsek ve bu ülkelerden bu toplantıya birçoğunun katıldığını da hesaba katarsak, bu toplantı İslam ülkeleri arası ticareti geliştirmenin en önemli adımlarından olacaktır. Bu türden toplantı ve geziler, dünya ülkelerinin sanayisini ve gelişmişliğini tanımamız açısından büyük bir öneme sahiptir. Küreselleşmenin etkin olduğu dünyamızda büyük ekonomiden küçük ekonomiye, çok gelişmişinden az gelişmişine bütün dünya ülkelerinin birbirleri ile ticari ilişkiler içerisine girdiği aşikâr bir durumdur. Dünya ticaretinin bu derecede geliştiği bir ortamda iş toplantılarının ticari diyalogları arttırması, farklı firma ve ürünlerin tanınması noktasında su götürmez bir gerçek olduğu savunulabilir. İleri ki zamanlarda gerçekleştirilecek olan uluslar arası iş toplantılarına da daha dinamik ve daha kalabalık bir Konya heyeti ile katıldığımız sürece ekonomimizdeki iyileşme süreci daha da hızlanacaktır. Unutmamalıyız ki; ekonomimiz ve sanayimiz dünya üzerinde ne kadar çok tanınır, dış pazarlara ne kadar çok açılırda farklı pazarlara girerse ülkemiz ve değerlerimiz de o kadar çok tanınır, değer kazanır ve ticaretimiz artar” dedi.

YORUMLAR
Hüseyin Üzülmez Telefonla Adam Arıyormuş
Goca Gonyalı
Hüseyin Üzülmez Telefonla Adamları arayıp " YA GELECEN, YA DA YERİNE EN AZ 3 ADAM GÖNDERECEN " diyerek geziye adam topluyormuş. Bilginiz olsun.
88.254.7.203
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Spor Gereçleri ve Kullanım Şekilleri
  • Konyaspor uzatmalarda güldü!
  • Konya’da yarın elektrik olmayacak mahalleler (8 Şubat 2024)
  • Alev Alatlı hayatını kaybetti
  • Rizespor-Konyaspor, Deplasman kabusu bitsin!
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA