• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konyada yapımı hızla devam ediyor, yüzde 30u tamamlandı, Türkiyeye örnek olacak
15 Kasım 2022 Salı 14:06

Konya'da yapımı hızla devam ediyor, yüzde 30'u tamamlandı, Türkiye'ye örnek olacak

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından TOKİ’ye devredilen 2 buçuk milyon metrekarenin üzerindeki arsada Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Konya’ya kazandırılacak Yeni Sanayi S

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin arsa tahsisini yaptığı; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapımı sürdürülen Konya Yeni Motorlu Sanayi Sitesi hızla yükseliyor.

Konya'da yapımı hızla devam ediyor, yüzde 30'u tamamlandı, Türkiye'ye örnek olacak

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Eski Sanayi ve Karatay Sanayi’nin taşınması için yapılan yeni sanayi sitesinde incelemelerde bulunarak son durum hakkında bilgi verdi.

konyada-yapimi-hizla-devam-ediyor-yuzde-30u-tamamlandi-turkiyeye-ornek-olacak-1.jpg

YÜZDE 30’U TAMAMLANDI

Konya için tarihi bir dönüşüm gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Altay, “Eski Sanayi ve Karatay Sanayi olarak ifade ettiğimiz şehrimizin merkezinde kalmış alandaki sanayi yapılarının oluşturduğu çevre kirliliğini ortadan kaldırmak, esnafımıza yeni ve modern dükkanlar kazandırmak adına Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız ve TOKİ ile birlikte yürüttüğümüz projede inşaat işlemlerine hızla devam ediyoruz. Burada 2 buçuk milyon metrekarenin üzerinde bir arsa Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından TOKİ’ye devredildi. Bakanımız Sayın Murat Kurum’un talimatıyla TOKİ tarafından da inşaatlar yapılıyor. Şu anda 2.650 dükkanın inşaatını gerçekleştiriyoruz. Ortalama olarak yüzde 30’e gelmiş durumdayız.” diye konuştu.

Konya'da yapımı hızla devam ediyor, yüzde 30'u tamamlandı, Türkiye'ye örnek olacak

KONYA YENİ SANAYİ SİTESİ NE ZAMAN BİTECEK?

Yeni Sanayi Sitesi’nin üç etabını da 2023 yılı sonunda tamamlamayı planladıklarını dile getiren Başkan Altay, “Böylece şehrin merkezinde kalmış sanayi sitesi buradaki modern alanlara kavuşmuş olacak. Esnafımız için yeni bir imkan oluşurken şehrimizi de büyük bir kirlilikten kurtarmış olacağız. Ayrıca bu büyük dönüşümle birlikte Türkiye’nin ilk ‘Sıfır Atık’ sanayisini de inşa ediyoruz. Böylece Türkiye’ye örnek bir sanayi inşa edilmiş olacak. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Sayın Murat Kurum’a ve TOKİ Başkanımız Ömer Bulut’a tüm Konyalılar adına teşekkür ediyorum. Şehrimize hayırlı olsun.” açıklamasında bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA