• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konyada ulaşılamadık yol kalmayacak
01 Ağustos 2011 Pazartesi 11:17

Konya'da ulaşılamadık yol kalmayacak

Yol Ağı Belirleme Komisyonu Başkanı Orbay Kaya; Komisyon Üyeleri Raşit Göktaş, Adem Şahin, Süleyman Savcı, Bölge Meclis üyelerinin iştirak ettiği 8 ilçede incelemelerde bulunuldu.

Yol Ağı Belirleme Komisyonu Başkanı Orbay Kaya; Komisyon Üyeleri Raşit Göktaş, Adem Şahin, Süleyman Savcı, Adnan Batumlu ve İl Özel İdaresi Köydes Bürosundan Ahmet Cesur Ertürk’ün yanı sıra; Bölge Meclis üyelerinin iştirak ettiği 8 ilçede incelemelerde bulunuldu.

İl Genel Meclisi Yol Ağı Belirleme Komisyonu, Temmuz ayında da ilçelerdeki çalışmalarına devam etti. İl Genel Meclisi’nin aldığı kararlar doğrultusunda hangi ilçemizde, hangi yolların, yol ağına alınmasının gerektiğini belirleyen komisyon; bu ay Taşkent, Karapınar, Akşehir, Çeltik, Doğanhisar, Hüyük,  Bozkır ve Beyşehir ilçelerinde yol ağına alınması gereken yolları yerinde gördü.
Taşkent’te; Bolay-Katranlı köy yolu ayrımı ile Balçı-Karaman İl Yolu-Balkusan Köy Yolları ara bağlantısı, Balcılar-Yurtovası yan yolu, Karapınar’da Sazlıpınar-Akçayazı köyü ve Akören-Cabir yaylası arası, Akşehir’de; Gölçayır-Altuntaş kasabası arası ile Altuntaş-Karahüyük kasabası arası, Çeltik’te; Çeltik Yaylası-Torunlar Köyü arası, Doğanhisar’da; Güvendik Köyü-İlmen arası, Hüyük İl Yolu-Çamlıca kasabası arası, Burunsuz kasabası-Köşk arası, Çukurkent-Yenice, Yenice-Budak köyü arası, Bozkır’da; Tepearası-Bayboğan köyü arası, Beyşehir’de; Yeşildağ-Ecirli-Cemaller Mahallesi arası köy yollarının yol ağına alınıp alınmayacağı yerinde yapılan çalışmalarla incelendi.
Yol Ağı Belirleme Komisyonu tarafından 8 ilçede yapılan incelemelere komisyon üyelerinin yansıra; Taşkent İl Genel Meclisi Üyeleri Ahmet Şanlı ve Hasan Balcı, Karapınar İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Horoz, Akşehir İl Genel Meclis Üyesi Mevlüt Uğuz, Doğanhisar İl Genel Meclis Üyesi Remzi Korkut, Hüyük  İl Genel Meclis Üyesi Turan Peker, Beyşehir İl Genel Meclis Üyeleri Halil Çeler ve İsmail Gökmen de katıldı.
 Gidemediğin yer senin değildir sözünden yola çıkarak çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdürüyoruz diyen komisyon Başkanı Orbay Kaya” Köylümüzün daha rahat ulaşımını sağlayabilmesi için; Meclis üyelerimiz tarafından önerge ile Meclise sunulan yolları yeni yol ağına almaktayız. Yapacağımız standart yollarla köylümüz daha rahat ulaşım sağlayacaktır. Köylerimize ihtiyaç olan yeni yol ağlarının belirlenmesi için Komisyon üyelerimiz, Bölge Meclis üyelerimizle birlikte yerinde incelemelerde bulunarak köylümüz için en rahat ulaşımın nasıl sağlanabileceği yönünde kararlar alıyoruz” dedi.
İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi ve Meclis Başkanlık Divanı üyelerinin de katıldığı Taşkent inceleme gezisinde vatandaşlar tarafından talep edilen yolların şartlara uygun olanlarının yol ağına alındığını hatırlatan Kaya, şöyle devam etti:
“Köyleri birbirine bağlayan yolların yol ağına alınması taleplerini yıllardır olumlu sonuçlandırmaya çalışıyoruz. Konuyu, İl Genel Meclisi’nin kararlaştırdığı yönetmelik ve kurduğu Yol Ağı Komisyonu ile çözüme kavuşturduk. Yol ağına alınması gereken yolları yol ağına alarak, Köydes ve İl Özel İdaresi programlarına alınan talepleri değerlendirmekteyiz. Böylece Köydes için beklenen ödeneklerin gerçekleştirilmesi, şehrimize kazandırılması noktasında eksiklikler giderilmiş oldu. Bize destek veren başta İl Genel Meclisi Başkanımız Ali Selvi’ye, Meclis üyelerimize ve emeği geçenlere teşekkür ederiz.”
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Selçuk’ta Türkiye – Afrika İlişkileri Anlatıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA