• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konyada tıp bilimleri masaya yatırıldı
20 Haziran 2009 Cumartesi 15:57

Konya'da tıp bilimleri masaya yatırıldı

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Meram Tıp Fakültesi ile Anatomi ve Klinik Anatomi Derneği tarafından "1. Temel Tıp Bilimleri Sempozyumu" düzenlendi.
Selçuk Üniversitesi (SÜ) Meram Tıp Fakültesi ile Anatomi ve Klinik Anatomi Derneği tarafından "1. Temel Tıp Bilimleri Sempozyumu" düzenlendi.
 
SÜ Meram Tıp Fakültesi Morfoloji Binası'nda düzenlenen sempozyumda konuşan SÜ Meram Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Özkağnıcı, Temel Tıp Bilimleri'nin tıp biliminde en önemli yeri tuttuğunu belirterek, "Bir Tıp Fakültesi'nde en gözde dallar temel tıp bilimleridir. Bir tıp öğrencisi bu dallarda iyi yetiştirilirse gerçekten çok iyi bir tıpçı olacaktır. Bu nedenle Tıp Fakültelerinde bulunan Temel Tıp Bilimleri'ne verilen önem artırılmalı ve şu an yaşadıkları sorunlar acil olarak masaya yatırılmalıdır" dedi.
 
Anatomi ve Klinik Anatomi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hamdi Hakan Çelik ise, Tam Gün Yasası ile Temel Tıp Bilimleri'ne pozitif ayrımcılık yapılması gerektiğini dile getirerek, "Diğer dallarda çalışan doktor arkadaşlarımız muayenehane açabilirken, Temel Tıp Bilimleri'nde çalışanların böyle bir şansı yok ve sadece Tıp Fakülteleri'nde istihdam edilebiliyorlar. Bu nedenle çıkacak olan Tam Gün Yasası'nda Temel Tıp Bilimleri konusunda pozitif bir ayrım yapılması konusunda gerek Sağlık Bakanlığı gerekse Yüksek Öğretim Kurulu ile görüşmelerimiz oldu. Ayrıca bu bilim dalında çalışanların mecburi hizmetten muaf tutulmaları için önerilerimizi de gerekli yerlere ilettik" şeklinde konuştu.
Bir gün sürecek olan sempozyumda Temel Tıp Bilimleri dalında yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri masaya yatırıldı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA