• Konya14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konyada spora yön verenlerden küfüre tepki
19 Ekim 2012 Cuma 09:19

Konya'da spora yön verenlerden küfüre tepki

Torku Konyaspor ile Samsunspor arasında oynanan karşılaşmada yapılan küfürlü tezahürat nedeniyle Konya sporuna yön veren taban birlikleri ortaklaşa bir basın toplantısı düzenledi.

Torku Konyaspor ile Samsunspor arasında oynanan karşılaşmada bir grup taraftarın Torku Konyhaspor Kulüp Başkanı Ahmet Şan ve yönetim kurulu üyelerine yaptığı küfürlü tezahürat nedeniyle Konya sporuna yön veren taban birlikleri ortaklaşa bir basın toplantısı düzenleyerek bu tür çirkinliklerin son bulması noktasında çağrıda bulundular.
Bera Hotelde gerçekleştirilen basın toplantısına TSYD Konya Şube Başkanı Recep Çınar, ASKF Genel Başkanı Remzi Ay, TÜFAD Başkanı Ali Bingöl, TÜRFAD Başkanı Dursun Seyis ve İl Hakem Kurulu Başkanı Mustafa Düzkaya katıldılar.  Taban Birlikleri Başkanlarının konuyla ilgili yaptıkları açıklama şöyle:
“13 Ekim 2012 Cumartesi günü Konya Büyükşehir Belediyesi Atatürk Stadında oynanan Torku Konyaspor- Samsunspor maçında, 50 kişilik bir taraftar grubu tarafından Torku Konyaspor Başkanı Ahmet Şan ve yönetim kurulu üyelerine yapılan küfürlü tezahürat nedeniyle sporun taban birlikleri olarak bu toplantıyı gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Spor, fair-play ölçüleri içerisinde yapıldığı sürece anlam kazanır ve güzeldir. Bu nedenle, yöneticisinden hakemine, sporcusuna, basınına ve taraftarına kadar herkes fair-play kurallarına uymak zorundadır. Bu halkalardan biri eksildiği zaman spor ruhu, centilmenlik yara alır. Geçtiğimiz Cumartesi günü oynanan Torku Konyaspor-Samsunspor maçında, ne yazık ki sayıları 50 kadar olan bir grup taraftarın yapmış olduğu olumsuz tezahürat ve küfürler fair-play olgusunu zedelemiş, bundan dolayı da  haksız küfürlü tezahüratla karşı karşıya kalan kişiler incinmiş, Konya ve Konyaspor olumsuz etkilenmiştir. Göreve geldikleri günden bu yana ekonomik sıkıntılara rağmen Konyaspor’a hizmet eden ve Torku Konyaspor’un üzerindeki kara bulutları dağıtmak için ellerinden geldiğince çalışan Torku Konyaspor Kulübü Başkanı Ahmet Şan ve yönetim kurulu üyelerine yapılan olumsuz, çirkin ve mesnetsiz tezahüratı sporun taban birlikleri olarak kabul etmemiz asla mümkün değildir. Dolayısıyla bu tezahüratı yapan grubu şiddetle kınıyoruz. Mevlana ve hoşgörü şehri, spor camiasından bir çok fair-play ödüllü sporcu ve spor adamı çıkartan Konya’ya ve Konyaspor’a yakışmayan bu küfürlü tezahüratlar devam ettiği sürece zarar gören her dönemde Konya ve Konyaspor olacaktır. Bunun da ötesinde gelecekte yönetici bulmanın sıkıntısı yaşanacaktır. Nitekim, Başkan Ahmet Şan yaptığı açıklamada, “Küfürün olduğu yerde ben yokum” diyerek bunun sinyallerini vermiştir. Geçmişte de bunun örneklerini yaşadık. Bünyesinden sporcu olarak yetiştiği ve yıllarca başarıyla formasını giydiği Konyaspor’a başkan olarak da en iyi şekilde hizmet veren Mehmet Oktut’da bu tür haksız tezahüratla karşı karşıya kalmış ve aradan yıllar geçmesine karşın gönlü hizmet aşkıyla dolu olmasına rağmen o tarihten bu yana bir daha stadın kapısından içeri girmemiştir. Kim olursa olsun, Konyaspor’a hizmet eden, mesai harcayan, kulübün başarısı için çalışan Başkan veya yöneticiler, kendini bilmez kişiler tarafından yapılan küfürü ve olumsuz tezahüratı hak etmezler. Bunun bir son olması en büyük dileğimizdir...”
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA