• Konya14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konyada reklam sektörü sürekli gelişiyor
25 Mart 2011 Cuma 17:21

Konya'da reklam sektörü sürekli gelişiyor

Reklam Topluluğu her hafta düzenlediği etkinliklerine bir yenisini daha ekledi. Bu haftaki etkinliğe İmece Ajans Başkanı Gürbüz Asil ve Özboyacı Altın Yönetim Kurulu Üyesi Yasin Özboyacı konuk oldu.

Konya reklam sektörünün öncü isimlerini ağırlayan Reklam Topluluğu bu haftaki söyleşisinde ilk defa reklam veren ile ajansını bir arada misafir etti. 

 

Genç reklamcıların bu haftaki konuğu İmece Ajans Başkanı Gürbüz Asil ve Özboyacı Altın Yönetim Kurulu Üyesi Yasin Özboyacı oldu. Sektöre dair mesleki tecrübelerini öğrencilerle paylaşarak söyleşiyi başlatan Gürbüz Asil, iyi bir reklam kampanyası çıkartmak için dikkat edilmesi gereken noktalara değindi.

 

Yoğun katılımın olduğu söyleşide Gürbüz Asil öğrencilere reklamla nasıl tanıştığını anlatarak deneyimlerini aktardı. İyi bir reklam kampanyası hazırlamak için reklamverenden alınan briefin (iş özeti) çok önemli olduğunu vurgulayan Asil “Konya’da reklam sektörü sürekli gelişiyor. Buna bağlı olarak müşterilerimizin bizden beklentileri de giderek artıyor. Ama unutmamak gerekir ki başarılı bir reklam kampanyası çıkartmak reklamverenden alınan iyi bir briefle başlar. Briefte istenilen açık bir şekilde verilmişse kısa sürede çok iyi fikirler ortaya çıkabilir” diye konuştu.

 

Yasin Özboyacı ise altın sektöründeki gelişmeleri anlatarak altın firmalarının markalaşmasında reklamın önemine değindi. Özboyacı Altın olarak ulusal marka olma yolundaki iletişim çalışmalarını anlatan Özboyacı; “Günümüzde hangi sektörde olursanız olun

iletişime ihtiyacınız vardır. Biz Özboyacı Altın olarak marka yolculuğumuzda müşterilerimizle sürekli iletişim içerisinde olmaya önem veriyoruz. Reklam bir markayı müşterilerine anlatan en etkili iletişim araçlarından biridir. Biz bu önemin farkına varmış bir firma olarak reklamı etkili bir şekilde kullanmaya devam edeceğiz.” dedi.

 

Konya Reklamcılar Derneği Başkanı, Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Anabilim Dalı Başkanı ve Reklam Topluluğu Akademik Danışmanı Doç. Dr. Hüseyin Altunbaş yaptığı açıklamada “Konya’daki reklam anlayışı her geçen gün daha fazla ilerliyor. Firmalarımız ulusal olma yolunda emin adımlarla ilerlerken sektörün gelişmesiyle de ajanslarımız firmalara bu yolculuklarında büyük katkılarda bulunuyorlar. Firmalar reklamın etkisinin ve öneminin farkında olduğu sürece reklam sektörü de gelişmeye devam edecek.” dedi.

 

 

Söyleşi Gürbüz Asil ve Yasın Özboyacı’nın Reklam Topluluğu uygulama birimini gezmesiyle son buldu.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı
  • “Konut almakta acele edin”

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA