• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konyada pilotlar diplomalarını aldı
22 Nisan 2009 Çarşamba 17:21

Konya'da pilotlar diplomalarını aldı

Konya 3. Ana Jet Üs Komutanlığı'nda F-5 Harbe Hazırlık Eğitimlerini tamamlayan 14 pilot diplomasını aldı.
Konya 3. Ana Jet Üs Komutanlığı'nda F-5 Harbe Hazırlık Eğitimlerini tamamlayan 14 pilot diplomasını aldı.
 
Konya 3. Ana Jet Üs Komutanlığı'nda düzenlenen 2006-B Harbe Hazırlık Geçiş Eğitimi'ni tamamlayan pilotların mezuniyet törenine, 1. Hava Kuvveti Komutanı Korgeneral Bilgin Balanlı, Konya Garnizon Komutanı Tümgeneral Alaeddin Örsal, 3. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral A. Bertan Nogaylaroğlu, askeri personel ve mezun olan pilotların aileleri katıldı. Törende konuşan Konya 3. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral A. Bertan Nogaylaroğlu, pilotların F-5 Harbe Hazırlık Eğitimlerini başarıyla tamamladığını belirterek, "Ülke semalarını korumak için yemin etmiş genç pilotlarımız, 3'üncü Ana Jet Üs Komutanlığı'nda yoğun tempoda aldıkları eğitimle kıtalarına yeni bir savaşçı olarak katılacaklardır. Havacılar, vatanın korunmasında cesur ve gözü pek bekçilerdir. Havacılara bu vatanın mazisinin, geleceğinin, hürriyet ve emniyetinin en emin muhafızları demek daha doğru olacaktır" şeklinde konuştu.
 
1. Hava Kuvveti Komutanı Korgeneral Bilgin Balanlı ise, "Havacılığın öncülük ettiği ileri teknoloji, uluslararası mücadelenin yoğun olarak yaşanmasına neden olmuş ve elde edilen baş döndürücü gelişmeler hava kuvvetlerinde harekatın sonucunu belirleyici olmuştur. Türk Hava Kuvvetleri'nin vurucu gücünün elastikiyetinin ve reaksiyon yeteneğinin yüksek bir yapıya kavuşturulması gayretlerine kararlılıkla devam edilmektedir. Hava gücünü oluşturan ana unsurlar arasında iyi yetişmiş insan gücünün önemi gittikçe artmaktadır. Hava ve uzay gücümüzün temel taşlarını oluşturan personelimizin zeki, ahlaklı, yüksek motivasyona ve dünyadaki tüm hava kuvvetleri arasında en yüksek eğitime sahip havacılar olmasını hedefleyen bir yaklaşım benimsiyoruz. Bu yaklaşım sonucu uçuş eğitimi başta olmak üzere tüm eğitim sistemlerimize gereken önem ve öncelik verilmekte olup, eğitimi tüm meslek yaşamımıza yayan sürekli eğitim modeli uygulanmaktadır. Hava Kuvvetlerimizi geleceğe taşıyacak genç pilotlar olarak, Atatürk'ün kurduğu laik ve demokratik bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'nin kanatlı savaşçıları, onun aydınlık yolunun sönmeyen meşalesi ve hava kuvvetlerimizin parlak yıldızları olacaklardır" şeklinde konuştu.
 
Yaş kütüğüne devre birincisi Hava Pilot Teğmen Fatih Buyruk'un uçak maketi çakmasının ardından, devrelerinin adına konuşmayı Hava Pilot Teğmen Kamil Karakaya yaptı. Eğitimlerini tamamlayan pilotlara diplomalarını 1. Hava Kuvveti Komutanı Korgeneral Bilgin Balanlı, Konya Garnizon Komutanı Tümgeneral Alaeddin Örsal, 3. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral A. Bertan Nogaylaroğlu verdi. Tören sonunda Korgeneral Balanlı, savaş uçaklarında kullanılan mermi ve füzelerle ilgili bilgi aldı. Daha sonra eğitimini tamamlayan 14 pilot, komutanlarıyla birlikte F-5 savaş uçağı önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA