• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konyada Öğretmenler Günü mesajları
24 Kasım 2011 Perşembe 08:13

Konya'da 'Öğretmenler Günü' mesajları

Konya'da 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla kutlama mesajları yayımlandı.

Konya'da 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla kutlama mesajları yayımlandı.
İşte o mesajlar:
 
AK PARTİ'Lİ VEKİL AKIŞ

AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Akış, mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanın verildiği gün olan 24 Kasım'ı, hep birlikte kutlamanın huzur ve mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

21. yüzyıl dünyasında ülkelerin gelişmesi, çağı yakalayabilmesi ve küresel rekabette başarıya ulaşabilmesinin her şeyden önce eğitimli gençler sayesinde mümkün olacağını ifade eden Akış çocukların vicdanı hür, irfanı hür bireyler olarak yetişmelerinde en büyük rolün öğretmenlere ait olduğunu bildirdi.

Akış, mesajında şunlara yer verdi:

''Türkiye Cumhuriyeti'ni ve Türk milletini hürriyet ve bağımsızlık içerisinde sonsuza kadar savunacak ve yaşatacak nesilleri yetiştirmek için şefkat ve özveri ile fedakarlıklarda bulunan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü en kalbi duygularımla kutluyor ve bu uğurda şehit düşen bütün öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.''

AK PARTİ'Lİ VEKİL SAMANCI

AK Parti Konya Milletvekili Gülay Samancı, mesajında, ''Öncelikle Van depreminde hayatını kaybeden öğretmenlerimize Allah'tan rahmet, acılı ailelerine ve Milli Eğitim Bakanlığı camiasına başsağlığı ve sabırlar dilerim. Ülkemizin her köşesine ışık götüren, cehaletle savaşan kıymetli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutlar, ömür boyu sağlıklı, mutlu ve muzaffer olmalarını dilerim.'' ifadelerini kullandı.
 
AK PARTİ'Lİ VEKİL YERLİKAYA
 
AK Parti Konya Milletvekili İlhan Yerlikaya, mesajında, dünyanın en kutsal ve en eski mesleklerinden olan öğretmenliğin, her zaman bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve yarınlara aktarılması sürecinde çok önemli bir role sahip olduğunu belirtti.
 
Ülkemizin aydınlık geleceğinin güvencesi olan öğretmenlerin dün olduğu gibi bugün de Türkiye'yi çok iyi yerlere taşıyacak eğitim seferberliğinin öncüleri olduğunu ifade eden Yerlikaya, şunları kaydetti:     ''Çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitilerek geleceğe hazırlanmasını sağlayan öğretmenler, ülkemizin de geleceğine yön vermektedir. Öğretmenlik, emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, öğreten ve öğrenen arasında güven ve sevgi ilişkisine dayanan bir meslektir. Bu açıdan bakıldığında öğretmenlik, en onurlu mesleklerden biridir. En zor şartlarda bile, ülkemizin her köşesine ulaşarak ışık olan, gelecek nesilleri yetiştirmek için şefkat ve özveri ile fedakarlıklarda bulunan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun.''

AK PARTİ'Lİ VEKİL TÜFEKÇİ
 
AK Parti Konya Milletvekili Harun  Tüfekçi, mesajında, özünde emeği ve hoş görüyü barındıran en kutsal mesleklerin başında gelen öğretmenlik mesleğinin, doğrudan insana ve onun etkisiyle oluşan medeniyete şekil verdiğini belirtti.
 
Öğretmenlerin geleceğin teminatı olan gençlerin ruh ve karakter yapılarının gelişiminde önemli bir paya sahip olduğunu vurgulayan Tüfekçi, şunları kaydetti:
 
''Yüce bir mesleğin sahibi olan öğretmenlerimiz bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar saygın, sevgi ve fedakarlık mesleğini yerine getirmektedirler. Çocuklarımızın ilk eğitimlerinden başlayarak duygularına, fikirlerine ve hayata bakış açılarına yön veren öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü en içten duygularımla kutluyorum.''

VALİ DOĞAN
 
Vali Aydın Nezih Doğan, mesajında; eğitimin, Türkiye gibi dinamik, nüfusu genç olan ülkelerde, toplumsal kalkınmanın en önemli aracı olduğunu belirtti.

Türkiye'de, son yıllarda, milli bütçeden yüksek oranda ödenek ayrıldığını, bunun, hayırseverleri de özel sektörü eğitim için yatırım yapmaya ikna ettiğini kaydeden Doğan, şunları kaydetti:

''İnsanımız, fedakar öğretmenlerinin gayretlerini hep takdirle anmış ve onları hafızalarının en müstesna bölgelerinde muhafaza etmeyi bir vicdan borcu saymıştır. Bütün öğretmenlerin öğretmenler gününü tebrik ediyor, onları saygıyla selamlıyorum.''

SELÇUKLU BELEDİYE BAŞKANI ALTAY

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, mesajında, ülkenin kısa sürede dünyanın güçlü ve itibarlı devletlerinden biri haline gelmesinde en önemli paylardan birinin özveriyle gayret gösteren öğretmenlere ait olduğunu belirtti.

Öğretmenliğin insanlarla doğrudan ilgili meslek olması nedeniyle ayrı bir önem taşıdığını vurgulayan Altay, mesajında şunlara yer verdi:

''Geleceğimizin teminatı olan yavrularımızı emanet ettiğimiz öğretmenlerimiz, aynı zamanda geleceğimizin baş mimarlarıdır. Gelecek öğretmenlerimizin tutuşturduğu eğitim meşalesi ile daha aydınlık olacaktır. Bu bakımdan öğretmenlerimiz umut ışığımızdır. Öğretmenlik, yani öğreticilik mesleğinin ne kadar kutsal olduğunu hepimiz biliyoruz. Böyle kutsal bir görevi icra eden öğretmenlerimiz yurdumuzun dört bir yanında özveriyle görev yapmaktadırlar. Bu kutsal görevi ifa eden öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyor, ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi saygıyla anıyorum.''

KARATAY BELEDİYE BAŞKANI HANÇERLİ

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, mesajında, öğretmenlerin, bilginin, çağdaşlığın, sevginin barış ve aydınlanmanın öncüleri, toplumun bütün kesimlerine yol gösteren önder ve örnek insanlar olduğunu belirtti.

Hançerli, mesajında şunları kaydetti:

''Öğretmenlerimiz, geleceğimiz olan çocuklarımızı cesur, bilgili, zeki ve çalışkan bireyler olarak yetiştirmek amacıyla üstlendikleri sorumlulukları bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da en güzel şekilde yerine getireceklerine yürekten inanmaktayız. Milletimizin gelişmiş devletler düzeyine yükselebilmesi, eğitim ve öğretimimizin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesiyle mümkün olabilir. En zor şartlarda dahi, ülkenin her köşesine ulaşarak ışık olan, fedakarlıkların en büyüğünü gösteren eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarma gayreti gösteren tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun.''

MÜSİAD KONYA ŞUBE BAŞKANI KORKMAZ

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz, yaptığı yazılı açıklamada, gelişen dünya şartlarıyla ileriye doğru gitmenin sadece eğitimle gerçekleşeceğini belirtti.

Çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi için eğitim ve öğretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi gerektiğini vurgulayan Korkmaz, görevlerini fedakârlıkla yapan gece gündüz demeden çalışan öğretmenlerin konumunun çok önemli olduğunu dile getirdi.

Son dönemde devlet bütçesinden en büyük payı alan milli eğitim camiasının ülkenin geleceğinin şekillenmesinde büyük öneme sahip olduğunu vurgulayan Korkmaz, şunları kaydetti:

''Dünyada daha fazla sözü geçen, büyük bir güç olma yolunda hızla ilerleyen ülkemizin geleceği için öğretmenlerimizin önemi büyüktür. Yeni nesillerimizin yetiştirilmesinde fedakarlıkla çalışan öğretmenlerimiz bu nedenle bizler için önemlidir. Bu sebeple öğretmenler günü dolayısıyla öğretmenlerimizi kutluyor, Van depreminde hayatını kaybeden öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA