• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konyada MÜSİAD gerçeği
04 Eylül 2009 Cuma 13:53

Konya'da MÜSİAD gerçeği

MÜSİAD Konya Şubesi Geleneksel İftar Programını yoğun bir davetli topluluğu ile MÜSİAD Konferans salonunda gerçekleştirdi.

 

MÜSİADKonya ŞubesiGeleneksel İftar Programını yoğun bir davetli topluluğu ile MÜSİAD Konferans salonunda gerçekleştirdi.

 Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD)Konya Şubesigeleneksel hale getirdiği MÜSİAD İftarını bu yılda yoğun bir katılımla gerçekleştirdi. İftara, Konya Milletvekilleri Hasan Angı,Kerim ÖzkulveAli Öztürk, MÜSİAD Genel Başkan Vekili Hasan Büyükdede,  Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı, Karatay Belediye BaşkanıMehmet Hançerli, KTO BaşkanıHüseyin Üzülmez, KSO Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, KTB Başkanı Uğur Kaleli, parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, diğer yetkililer ve MÜSİAD üyeleri katıldı.

Basının yoğun ilgi gösterdiği Geleneksel MÜSİAD Konya İftarında çok sayıda misafiri ağırlayan MÜSİAD Konya Şube BaşkanıAslan Korkmazbir selamlama konuşması yaparak katılımcılara davetlerine icabet ettikleri için teşekkür etti. Başkan Korkmaz selamlama konuşmasında şunları kaydetti: MÜSİADKonya Şubesi, Genel Merkezin kuruluşundan 3 yıl sonra ticarette doğruluğa, helale, dayanışmaya, birlik ve beraberliğe inanan bir avuç gönül eri ile Anadolu’da kurulmuştur. Kuruluşuyla Anadolu’da bir inanış başlatmış, ticari hayatın canlılığına katkıda bulunmuş, ahiliği yeniden canlandırmıştır. Bu seneki iftar programımızın tarihi olan 3 Eylül aynı zamanda Şubemizin 17. Kuruluş yıldönümüdür. Geriye dönüp baktığımızda görüyoruz ki 17 yıllık bu inanç bir delikanlı edası ile yoluna devam etmekte asırlık bir çınar gibi de olgun ve güçlü durmaktadır.”Aslan Korkmazüyelerin önemine de değinerek sözlerini şöyle sürdürdü; “biz üyelerimizle birlikte ayaktayız, üyelerimizle bugünlerdeyiz ve üyelerimizle bugünlerimizi yarınlara taşımaya hazırlanıyoruz. Geçmişten günümüze baktığımız zaman, Konya şubesinin kurucu üyelerinin çocukları artık yönetim kurullarında görev almaya başladı. Kurucu üyelerimiz dışında şube başkanları çıkarmaya başlamamızda kurumsallaşmayı tamamladığımızın göstergesidir. Bizler her anlamda Türkiye’ye örnek olacak bir yapılanma içindeyiz ve örnek yapılanmalar içinde olmaya da devam edeceğiz” dedi. Başkan Korkmaz ardından vefat eden üyeleri de rahmetle andı.

Başkan Korkmaz’ın ardından kürsüye geceye onur konuğu olarak katılan Genel Başkan Vekili Hasan Büyükdede geldi. Büyükdede: “Konya ŞubesiGenel Merkez nazarında kurumsallığını tamamlamaya en yakın şubemizdir. Biz Konya şubemizi her zaman için diğer şubelerimize örnek olarak göstermişizdir. Çalışmaları ile toplantıları ile genel olarak icraatları ileKonya Şubesibiz MÜSİAD’ın gurur kaynağıdır. Bugün 17. yıl dönümünü kutladığımız MÜSİADKonya Şubesi’ni kuran, kuruluşunda emeği geçen, bugünlere kadar canla başla çalışan tüm başkanlarına, yönetim kurulu üyelerine ve en önemlisi üyelerine sonsuz şükranlarımı sunuyorum. 17. yılını kutlayan şubemizin ben de en içten duygularımla 17. yıl dönümlerini kutluyor, daha nice güzel yıllara diyorum” dedi.

Daha sonra misafirler için özel olarak hazırlanan 17. Yıl Nostalji filmi konuklara izlettirildi. Büyük beğeni ve alkış toplayan 17. Yıl Nostalji filminin ardından MÜSİAD Konya Şubesinde şu ana kadar görev almış Yönetim Kurulu Başkanları sırası ile birer konuşma yaptılar. İlk olarak söz alan 2. Dönem Şube Başkanı ve Konya Milletvekili Hasan Angı şunları kaydetti: “Tüm dünya MÜSİAD hareketiyle bir yöne doğru ilerlemeye başladı. Türkiye son 20 yılda çok sıkıntılar çekti. Bu dönemde MÜSİAD’ın hazırladığı Araştırma Raporları reçete vazifesi görerek birçok kişinin sıkıntısını atlatmasına vesile oldu. MÜSİAD her rüzgâra göre yön veren bir kurum değil, kendi doğruları üzerine hareket eden bir kurumdur” dedi. Akabinde 3. dönem başkanı Ziya Özboyacı ve 4. dönem başkanıSelçuk Öztürk’te birer konuşma yaparak misafirlere sözleri ve anılarıyla duydu dolu anlar yaşattılar.

 

 

 Etiketler; Aslan Korkmaz, MÜSİAD Konya, Selçuk Öztürk, Hasan Angı, Ziya Özboyacı, Hasan Büyükdede

 

 

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA