• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konyada Mart ayı hareketli geçti
11 Nisan 2012 Çarşamba 15:37

Konya'da Mart ayı hareketli geçti

Medya Takip Merkezinin (MTM) Mart ayında Konyanın öne çıkan konu, kişi, marka ve olaylarını belirlediği araştırması sonuçlandı.
Medya Takip Merkezi’nin (MTM) Mart ayında Konya’nın öne çıkan konu, kişi, marka ve olaylarını belirlediği araştırması sonuçlandı. Araştırmaya göre; Mart ayında en çok konuşulan konular arasında, Türk Yıldızları’na ait akrobasi uçağının düşmesi, Konya’da ilk organ nakil ünitesinin açılması, Konyalı iş kadınlarının 2011’in en iyisi seçilmesi ve 10. Konya Tarım Fuarı yer aldı. İşte, Konya gündeminden öne çıkan ayrıntılar
 
KONYA’DA TÜRK YILDIZLARI’NA AİT AKROBASİ UÇAĞI DÜŞTÜ

13 Mart Salı günü Konya’da 3. ana jet üssünden havalanan F-5 tipi askeri eğitim uçağı düştü ve kazada Türk Yıldızları’na yeni katılan Yüzbaşı Ümit Özer şehit oldu. Derin üzüntü yaşatan kazanın sebebi belirlenemezken, şehit yüzbaşının cenazesi memleketi Samsun’da büyük kalabalık eşliğinde toprağa verildi. Cenaze törenine Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ve Samsun Valisi Hüseyin Aksoy katılırken, askeri erkândan da katılım oldukça yüksekti.

KONYA’NIN İLK ORGAN NAKLİ ÜNİTESİ AÇILDI

Konya Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi bünyesinde Konya’nın ilk organ nakil ünitesi hizmete açıldı. Açılış törenine Konya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, öğretim üyeleri ve hastane personelinin aralarında bulunduğu birçok kişi katıldı. Ünitenin 10 yıllık sürecin ardından Konya’ya kazandırıldığını dile getiren Şeker, bundan sonra organ nakline ihtiyaç duyan Konyalıların artık şehir dışına çıkmak zorunda kalmayacağını belirtti.
 
KONYALI İŞ KADINLARI 2011’İN EN İYİSİ SEÇİLDİ

Konya İş kadınları Derneği (KİKAD), TÜRKONFED’in düzenlediği ve Mersin Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin ev sahipliği yaptığı gecede “2011 yılı İş Örgütü” ödülünü aldı. KİKAD Başkanı Işın Suvarıklı, bunun Konya ve Konyalı iş kadınları için çok önemli bir ödül olduğunu, aktif iş hayatında kadınların örgütlenerek ne kadar başarılı olabileceklerini gösterdiklerini belirtti.
 
10. KONYA TARIM, HAYVANCILIK VE SÜT ENDÜSTRİSİ FUARI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Bu yıl 14-18 Mart tarihleri arasında KTO-TÜYAP Konya Uluslararası Fuar Merkezi’nde onuncusu düzenlenen Uluslararası Tarım, Hayvancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı’na ilgi oldukça yoğundu. 215 binin üzerinde ziyaretçinin katıldığı fuarda 41 ülkeden 590 firma ve firma temsilcisi yer aldı. Fuarla birlikte Türk tarım sektörü dünyaya tanıtılırken, fuarın geçen yıla oranla yüzde 43 büyüdüğü de ifade edildi.
 
MART AYINDA ÖNE ÇIKAN KONYALI İSİMLER

Medya Takip Merkezi’nin, Konya’nın Mart ayı gündemini ortaya koyan araştırmasına göre, Mart ayında basında en çok konuşulan Konyalı isim, Ahmet Davutoğlu oldu. Son aylarda Suriye’de yaşanan olaylar nedeniyle yoğun bir gündem trafiği yaşayan Davutoğlu, memleketi Konya’ya gerçekleştirdiği ziyaret ile de adından hayli söz ettirdi. 
Mart ayının basında en çok yer alan bir diğer Konyalısı, Konya Valisi Aydın Nezih Doğan oldu. Nezih, özellikle gençler için hazırladığı ya da destek verdiği sosyal projeler ve kültürel faaliyetler sayesinde basında 319 adet habere konu oldu.  Ayın en çok konuşulan diğer isimleri ise şu şekilde;

AYIN EN ÇOK KONUŞULAN İSİMLERİ
No  Kişi                        Adet
1 Ahmet Davutoğlu 2.517
2 Aydın Nezih Doğan 319
3 Tahir Akyürek 281
4 Atilla Kart             240
5 Serdar Kalaycı 214
6 Uğur İbrahim Altay 185
7 Mehmet Hançerli 179
8 Recep Konuk             164
9 Mustafa Kabakçı 140
10 Ahmet Sorgun             124
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • “Konut almakta acele edin”
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • Dr. Seyit Karaca başkanlığa devam ediyor
  • Erkon döküm, yılda 12 bin ton demir işliyor
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA