• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konya’da kuraklıkla mücadele sürecek
26 Ocak 2022 Çarşamba 14:48

Konya’da kuraklıkla mücadele sürecek

Tarımsal Kuraklık Eylem Planı (TAKEP) Toplantısı, Konya Valiliği koordinasyonunda video konferans yöntemi ile gerçekleştirildi. Toplantıda Konya’da alınacak tedbirler incelenerek konu hakkında yapılan çalışmalar anlatıldı.

Tarımsal Kuraklık Eylem Planı (TAKEP) Toplantısı, Konya Valiliği koordinasyonunda video konferans yöntemi ile gerçekleştirildi.  Toplantıda Konya’da alınacak tedbirler incelenerek konu hakkında yapılan çalışmalar anlatıldı. Toplantı Vali Vahdettin Özkan başkanlığında; Vali Yardımcısı Mehmet Ali Özkan, kurum müdürleri, enstitü müdürleri, oda başkanları ve öğretim üyelerinin katılımıyla dijital ortamda gerçekleştirildi. Toplantıya, Devlet Su İşleri 4. Bölge Müdürlüğü ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün konuyla ilgili hazırlamış olduğu sunum yapılarak başlandı. Sunumda, Konya’da alınacak tedbirler incelenerek konu hakkında yapılan çalışmalar anlatıldı.

KURAKLIKLA MÜCADELE KARARLARI UYGULANDI

Kuraklıkla mücadele alanında geçmiş dönemlerde alınan kararların ilgili birimlerin koordinesinde ağırlıklı olarak uygulandığını ifade eden Vali Vahdettin Özkan, “İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzün sekretaryasında hazırlanan yeni dönem Kuraklıkla Mücadele Eylem Planını inşa edecek teknik ekibin nitelikli çalışmaları önem arz ediyor.  Eylem planının inşasıyla ilgili İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz tarafından diğer paydaşların temas noktaları belirlenerek iş merdiveninin yapılıp, ana stratejilerin konjonktürel gerekler başta olmak üzere ilimize has durumlarla zenginleştirilmesi gerekir” dedi. Tarımsal Kuraklık Eylem Planı (TAKEP) Toplantısı; katılımcıların öneri ve taleplerinin dile getirilmesi ile son buldu.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA