• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konyada istasyon ve otogarda yoğunluk
10 Kasım 2011 Perşembe 14:01

Konya'da istasyon ve otogarda yoğunluk

Otogar ve Garda yoğunluk yaşanırken, birçok vatandaş özel aracı ile seyahat etmek yerine daha güvenli olduğu için tren veya otobüsü tercih ettiğini belirtiyor.
Otogar ve Gar’da yoğunluk yaşanırken, birçok vatandaş özel aracı ile seyahat etmek yerine daha güvenli olduğu için tren veya otobüsü tercih ettiğini belirtiyor.
4 günlük Kurban Bayramı süreci sona erdi. Kurban Bayramı’nın son gününde Konya Şehirlerarası Otobüs İşletmesi’nde ve Konya Garı’nda yoğunluk yaşanmaya başladı. Yoğunluk nedeniyle otobüs ve trende ek seferler koyuldu. Otobüs işletmeleri Ankara dışındaki birçok merkeze ve özellikle İstanbul’a gidiş yönündeki yolcu talebini karşılayabilmek için yer yer yarım saate bir otobüs çıkardıklarını belirtirken, Gar’da da Yüksek Hızlı Tren’in Konya-Ankara arası seferlerine ek seferler eklediği öğrenildi.
OTOGAR’DAKİ YOĞUNLUK İŞLETMELERİ MEMNUN ETTİ
Şehirlerarası bir otobüs firmasının peron sorumlusu olan Ahmet Ceran, bayram dolayısı ile Otogar’da ciddi bir yoğunluk yaşandığını belirtti. Tüm firmaların birçok yere otobüs seferlerinin birkaç gün öncesinden dolduğunu ve ek seferlerle talebin karşılanmaya çalışıldığını söyleyen Ahmet Ceran, “Bayram öncesi vatandaşlar memleketlerine, ailelerinin yanına gitmek için otogarlarda yoğunluk oluşturmuştu. Şimdilerde de dönüş yoğunluğu yaşanıyor. Memleketlerini, aile ve akrabalarını ziyaret edenler kaldıkları yerlere geri dönüyor. Otogar’da bu nedenle yaşanan yoğunluk da bizleri sevindiriyor” dedi.
 
Özellikle İstanbul istikametindeki otobüslerde büyük yoğunluk yaşandığını dile getiren Ahmet Ceran, Konya-Ankara arasında ise otobüs seferlerine ek seferler koymak bir yana, otobüsü doldurduklarına şükrettiklerini söyledi. Ceran, bunda hızlı trenin etkili olduğunu da sözlerine ekledi.
Bir otobüs firmasında şoför olarak çalışan Ahmet Kızıl da yaşanan yoğunluğun kendilerini mutlu ettiğini fakat yollarda trafiğin çok kalabalık olduğunu ifade etti. Yoğunluğun sadece yollarda değil otogarlarda da yaşandığını dile getiren Kızıl, “Bayram dönüşü yoğunluğu bizleri sevindiriyor. Fakat bu durum da bazı zorluklarla birlikte geliyor. Bu yoğunluğun önümüzdeki pazartesi gününe kadar sürmesini tahmin ediyoruz. Hafta sonundan itibaren öğrenciler de yollara çıkacak. Onlar henüz yola çıkmadı” dedi. Kızıl ayrıca herkese kazasız belasız yolculuklar diledi.
YÜKSEK HIZLI TRENE DE EK SEFERLER KOYULDU
Otogar’da yaşanan yoğunluk Konya Garı’nda da kendisini gösteriyordu. Konya-Ankara arası sefer yapan Yüksek Hızlı Tren’e de ek seferler koyuldu. Konyalı olan ve Ankara’da görev yapan Ömer Okter, bayramın ilk günü sabahleyin hızlı trenle Konya’ya geldiğini ve bayramı ailesi ile birlikte geçirdikten sonra Ankara’ya geri dönüş yapmak için istasyona geldiğini söyledi.
 
 Başta hızlı trende yer bulamadığını fakat daha sonra ek sefer koyulduğunu öğrenip tekrar istasyona geldiğini belirten Okter, “Hızlı trenle Ankara’ya bir buçuk saat gibi kısa bir sürede gidilebiliyor. Bu nedenle öncelikli tercihim hızlı trendir. İlk geldiğimde yer bulamamıştım ama sonra ek sefer koyulduğunu öğrendim. Geldiğimde bu defa yer bulabildim. Şimdi görevimin başına dönmek üzere Ankara’ya gidiyorum” dedi.
İstanbul’da görev yapan ve bayram dolayısı ile Konya’da bulunan ailesinin yanına geldiğini dile getiren Erol Tanırkan ise, “Otobüslerde yer yoktu. Neredeyse bütün firmaları aradım, Konya’dan İstanbul’a giden otobüslerin tamamı doluydu. Ben de Ankara’ya kadar hızlı trenle gidip, oradan bir şekilde İstanbul’a ulaşmaya çalışacağım. Yoğunluk olsa da bayramlar her haliyle güzel. Tüm İslam aleminin geride kalan Kurban Bayramı’nı kutluyorum” diye konuştu.
 
 
Merhaba
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA