• Konya27 °C

Lokman Koyuncuoğlu

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Konya'da haftanın görünümü

01 Kasım 2011 18:50

 

           Gerçekten zor bir dönemden geçiyor Türkiye. Son üç haftadır insanların içi hep buruk, yürekleri hep telaşlı. Van’daki depremin yaralı çok hızlı bir şekilde sarılıyor. Türkiye geçek bir kardeşlik örneği göstererek, tüm imkanları seferber etti deprem bölgesi için.
        Önümüz Kurban Bayramı. O bölgedeki ihtiyaç sahipleri için pek çok STK Kurban organizasyonu yapacaktır. Oradaki insanlara katkı sağlamak hiç bu kadar gerekli olmamıştı beklide…

Bu iki konuyu hatırlattıktan sonra Konya’da bu hafta öne çıkarmamız gereken kişi ve olaylara bir bakalım..

*Ahmet Sorgun’un Bölge ziyareti
Ak Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, ekip arkadaşlarıyla birlikte deprem bölgesini ziyaret etmesi takdir edilesi bir davranış. Başbakan Erdoğan’ın gittiği bir yere O’nun İl Başkanı gitmiş çok mu diye düşünebilirsiniz. Depremin ilk günleri yardım seferberliği, bölgeye kan bağışı yapılması ve fiili ziyaretleri bir araya getirdiğimizde Konya’nın şefkat kokan yüreğinin bir yansımasını oraya taşımıştır Başkan Sorgun. Konya adına teşekkür etmek bir borcumuz.

*Meram Belediyesi de iyi iş çıkardı

Aynı şekilde deprem bölgesine çok hızlı yardım götürmek ve yeni duruma göre, kan bağışı kampanyası ile gerekli ihtiyaçları hemen belirleyip, hareket eden Meram Belediyesi, Başkan Serdar Kalaycı nezdinde alkışı hak ediyor.

* MÜSİAD bir çığır açtı
Yazmasam içimde kalacaktı. Başka kimse yazmadığı içinde yazmalıyım diye düşündüm. MÜSİAD Konya Şubesi de Van’a bir tır dolusu yardım gönderdi. Bu işlerinden biri değil ama gönderdi.

Yazıma konu olan kısmı geçen haftaki İSO ilk bine giren Konyalı firmalar ödül töreni. Törene katılan bakanlar, Konya’nın en büyük 23 firması, gecede yapılan konuşmalar diğer konukları falan da yazmayacağım. Yazacağım mesele o geceki yemek menüsü… O gece, misafirlere ikram edilen yemekler için bir menü hazırlamış MÜSİAD. O Menüden birkaç cümle.. Mercimek Çorbası ( Üyemiz KOMGIDA’nın mercimeğinden) Su Böreği (Üyemiz Hekimoğlu’nun Unundan), İrmik Helvası (Üyemiz Selva’nın irmiğinden)… 

MÜSİAD, kendi üyelerini onurlandırmak ve yerli üretimi teşvik etmek için, tüm yemekleri ilk bine giren üyelerinin ürünlerinden hazırlamış. Müthiş bir bakış açısı, nasıl güzel bir düşünce, nasıl bir katkı yerli üretime.Türkiye’de bu tür bakış açısı geliştikçe, sırtı yere gelir mi hiç bu ülkenin? Gecikmiş bir alkış, unutulmayacak bir takdir…
Konya Şeker’in Reklam filmi
Bu sıralar hemen her TV’de dönmeye başlayan bir reklam filmi var, Konya Şeker’in yeni reklam filmi pek etkileyici.. Sosyal medyada, herkes bu reklam filminden bahsediyor. Televizyoncular, gazeteciler herkesin dilinde bu film. Köyde müzik aletleriyle koro kuran çocukların hikayesi. Gerçekten güzel bir fikir, akıllıca bir senaryo, çok başarılı bir görsellik. İşini  iyi yapan bu reklam ajansının hakkını vermek lazım. Türkiye’nin bu dönemde ihtiyacı olan durum filminde finali…“Bu toprağın çocukları imkansızlıklar içinde imkansızı başarır.”
 
Orhan Erdem MEB Bakan Yardımcısı
Bu dönemin tartışılan bakanlıklarından biridir, Milli Eğitim. Sanırım dört tane de bakan değiştirdi. Bence en isabetli isimlerden biri olan Ömer Dinçer Bakan olunca, bu işi çözecek kişi gözüyle baktım. Şimdi çok hoş bir atama oldu ve Konya’nın önceki dönem  milletvekili de olan Orhan Erdem Bakan yardımcılığına getirildi. Parti içinde saygınlığı herkes tarafından kabul gören Erdem’in MEB ile ilgili Bakan Dinçer’in reformist hareketine büyük katkı sağlayacağına eminim.

Orhan Erdem’e hayırlı olsun derken, O’na takdiri icraatlarından sonraya bırakıyor ama bu atamayı yapana peşinen sunuyorum.

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kasaplarda kıyma çektirme mesaisi
  • Artık güneş altında değil fırınlarda kurutuluyor
  • Çaldıkları paralarla tatile gittiler! Otelde yakayı ele verdiler
  • Acemi kasaplar hastanelik oldu
  • Konya’da balkondan düşen çocuk yaralandı
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA