• Konya3 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konyada gençlere seslendi
05 Ağustos 2014 Salı 09:34

Konya'da gençlere seslendi

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, “Zaman Gazze için, Suriye için, Arakan için, Doğu Türkistan ve nice mazlum diyarlar için insanlık onuru adına ayağa kalkma zamanıdır. Kim tarafsız olursa olsun biz hakkın, mazlumların ve adaletin yanında olacağız” dedi. 
AK Parti Konya İl Gençlik kolları tarafından ‘Gençlik Buluşması’ isimli etkinlik düzenlendi. Atatürk Stadyumu içerisinde bulunan 100. Yıl Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirilen etkinliğe Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Nurettin Nebati, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Zafer Çubukçu, AK Parti Konya Milletvekilleri Hüseyin Üzülmez, Mustafa Akış, Kerim Özkul, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, merkez ilçe belediye başkanları ve partililer katıldı. Programa katılan partililere salon girişinde üzerinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın resminin bulunduğu tişörtler dağıtıldı. Öte yandan salona geçtiğimiz Mart ayında yapılan yerel seçimlerde konvoyda geçirdiği trafik kazası sonrası hayatını kaybeden AK Parti Gençlik Kolları üyesi Talha Bayrakçı'nın fotoğrafı asıldı.

KÜRSÜYE YEREL SEÇİM ÇALIŞMALARINDA ÖLEN TALHA BAYRAKÇI'NIN AİLESİ İLE ÇIKTI
‘Gençlik Buluşması’na 31 Mart yerel seçim çalışmaları sırasında parti konvoyunda trafik kazasında ölen AK Parti Gençlik Kolları üyesi Talha Bayrakçı'nın annesi Songül, babası Yusuf ve kardeşi Seha Bayrakçı da katıldı. Bayrakçı ailesiyle birlikte kürsüye çıkan Bakan Davutoğlu, “Bu kutlu yürüyüşte kaybettiğimiz Talha kardeşimizi rahmetle anıyoruz. O'nun babası sizin babanız, annesi sizin anneniz, kardeşi sizin kardeşinizdir. Onlar belki bir Talha'yı kaybettiler ama binlerce Talha'yı, Ayşe'yi kazandılar. Onun için huzurunuzda ben sizler adına onlara minnettarlığımı ifade ediyorum” dedi.

DAVUTOĞLU: “BÜTÜN ZALİMLERE VURACAĞIZ”
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu gençlere hitaben yaptığı konuşmasında “İnandığınız yolda herkes sizi terk etse ve yapayalnız kalsanız da, eğer inandığınız yolun temel ilkeleri sizin için vazgeçilmez değerler barındırıyorsa o yolda sonuna kadar yürüyeceksiniz. Allah sizi Hz. Yusuf’un, Hz. Ali’nin ve Hz. Hüseyin’in gençliğini yaşayanlardan eylesin. Onların manevi güzelliğini, onların dava ahlakını bezenen gençlerden eylesin” diye konuştu. Gençlerden Hoca Ahmet Yesevi’yi, Hz. Mevlana’yı örnek almalarını isteyen Bakan Davutoğlu “Ahiyan-ı Rum’u düşünün Hoca Ahmet Yesevi’den aldıkları büyük meşaleyi Anadolu’ya taşıyanlar. Bacıyan-ı Rum, Evladı Fatihan, Horsan diyarlarından gelip Anadolu’yu yurt edinenler, Anadolu’dan Konya’dan kalkıp Balkanlar’ı iman diyarı eyleyenler sizler onların çocuklarısınız, sizler onların torunlarısınız üstlendiğiniz sorumluluğun yaşı yok. Üstlendiğiniz sorumluluğun sınırı, haddi yok. Allah’ın izniyle o sorumluluğun gereğini yapacak ahlaki olgunluğa sahipsiniz. Eğer ülkenizin istiklali tehlike altına girerse, eğer mazlumların istiklal arayışlarına sahip çıkmak gerekirse sağınıza ve solunuza bakmadan işte biz buradayız diyecek bir gençlik olmak zorundadır AK Gençlik. Eğer bu ülkenin istiklali gerektirirse, eğer mazlumların istikbali gerektirirse her türlü fedakarlığı üstlenmeye hazır mısınız? Gazze için, Suriye için, Arakan için, Doğu Türkistan ve nice mazlum diyarlar için insanlık onuru adına ayağa kalkmaya hazır mısınız? Bizim duymak istediğimiz ses cılız bir ses değil. Gür bir sestir. Ve kim tarafsız olursa olsun biz hakkın, mazlumların ve adaletin yanında olacağız diyecek olan gür bir sestir. İşte 10 Ağustos seçimleri bunun için bir kez daha öneli aziz AK Gençlik. Savunduğumuz değerler adına zihnimizde büyüttüğümüz bu ülke ideali adına 10 Ağustos’ta hepinizin bütün bir mazlumların gençliği adına ayağa kalkmanızı ve harekete geçmenizi istiyoruz” şeklinde konuştu.
Bakan Davutoğlu konuşması sırasında gençlerin ‘Vur, vur, vur. Siyoniste vur’ sloganları üzerine, "Bütün zalimlere vuracağız. Bütün gücümüz ve imanımızla haykırarak gereken her türlü dersi vereceğiz" ifadelerini kullandı.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Nebati ise, gençlere eski Türkiye’den örnekler verdi. Nebati, “Ah değerli kardeşlerim bu ülkenin nereden nereye geldiğini bir bilseniz, bir hissetseniz haykırışlarınız semaya kadar giderdi. Bir zamanlar kız kardeşlerimiz başörtüsünden dolayı okula gidemiyorlardı. Bir zamanlar kız kardeşlerimiz okullarına giderken başörtüsünü çıkarmak için ikna odalarında ikna ediliyorlardı. Bir zamanlar kız kardeşlerimizi okutacak anneler, öğretmenler başörtülerinden dolayı okullarından kovuluyorlardı. Bir zamanlar sen bilmezsin, sen etmezsin, sen sus ve işini yap denen bir Türkiye’nin bugün geldiği noktaya bir bakın. Başörtülü kızların okuldan kovulduğundan, başörtülü kızların okullara hoşgeldiniz kardeşim dendiği bir güne, Müslümanların sen Müslüman olarak yaşayamazsın dediği bir günden 4+4+4 ile Kur’an-ı Kerim’in okullarda eğitim müfredatına girdiği bir döneme, başörtüsünde küfür edildikten sonra 4+4+4 ile Peygamber Efendimiz’in hayatını, siyer-i nebisi’ni müfredata koyan bir Türkiye’ye geldik” dedi.
Etkinlik, sanatçı Mustafa Cihat konseriyle sona erdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Minik öğrenciler camiyi ziyaret etti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA