• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konyada fahri konsolosluklar artmalı
27 Nisan 2010 Salı 12:41

Konya'da fahri konsolosluklar artmalı

MÜSİAD Konya Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri Bosna Hersek, Kazakistan ve Makedonya Fahri Konsoloslarını ziyaret ettiler.
MÜSİAD Konya Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri Bosna Hersek, Kazakistan ve Makedonya Fahri Konsolosları’nı ziyaret ettiler.
 
 Ziyaretler kapsamında MÜSİAD Konya Şubesi heyeti, Bosna Hersek Fahri Konsolosu Ercan Uslu, Kazakistan Fahri Konsolosu Recep Konuk ve Makedonya Fahri Konsolosu Ahmet Ziya Gündüz’le bir araya geldi.
 
 İlk olarak heyet Bosna Hersek Fahri Konsolosu Ercan Uslu ile bir araya geldi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ercan Uslu, “MÜSİAD işadamları ve sanayiciler olarak göğsümüzü kabartan bir sivil toplum kuruluşudur. Bugüne kadar özelde şehrimizin genel de ise ülkemizin kalkınması için elinden geleni fazlası ile yapmıştır. Bundan böyle de, Bosna Hersek ile ekonomik ve kültürel anlamda top bizdedir. Biz de elimizden geldiğince sanayici ve işadamlarımıza yardımcı olacak, onların bu ülke ile olan bağlarını daha da kuvvetlendireceğiz” dedi.
 
 MÜSİAD heyeti daha sonra ise Kazakistan Fahri Konsolosu Recep Konuk’u ziyaret etti. İşadamları olarak ülkenin kalkınması adına var güçleriyle çalıştıklarını belirterek, “Yakın zamanda Sayın Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve Devlet Bakanı Başmüzakereci Egemen Bağış’ın katılımlarıyla hizmet binamızı açmış bulunmaktayız. Bunun mutluluğunu yaşarken bu görevi önemseyen MÜSİAD’ı da duyarlılığından dolayı kutluyorum. Çünkü konsolosluk ülkeler arası iletişimi, kültür alış verişinin arttırılmasını ve ticari hacmin genişlemesini sağlayan ve bu doğrultuda elinden geleni yapmaya çalışan kişi ve kurumlardır. Bizde bize verilen bu unvanla hizmet ettiğimiz şehrimiz olan Konya’mıza Konyalı halkımıza, sanayici ve işadamlarımıza elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağız. Temennimiz Konya’mızın dış ülkeler tarafından tanınması, bilinmesi ve ilişkilerin daha da arttırılmasıdır” diye konuştu.
 
 En son Makedonya Fahri Konsolosu Ahmet Ziya Gündüz ile bir araya gelen heyet, Makedonya ile ilişkilerin geliştirilmesi için ellerinden gelenin fazlasını yapacaklarını dile getirdi.
 
 Ziya Gündüz’de “Konya ilimiz Türkiye’de gerçekten büyük bir potansiyele sahiptir. Biz bunu en iyi şekliyle kullanmalıyız. Bunu kullanabilmek için de el birliği ile çalışmalı, birbirimize destek olmalıyız. Bize verilen bu görevi hakkıyla yerine getirmek, ilimizi kalkındırmak, sanayici işadamlarımıza farklı pazarlar oluşturmak bizim en büyük görevlerimizdendir. İnanıyorum ki işbirliği ile yapılan çalışmalar sonrasında hem Konya için yeni pazarlar oluşacak hem de kültürel ve sosyal etkileşimler yaşanacaktır” diye konuştu.
 
 Ziyaretler hakkında bilgi veren MÜSİAD Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz, Fahri Konsoloslar sayesinde Konya’nın bu ülkeler ile ilişkilerinin daha da gelişeceğini belirterek,“Konsoloslar iki ülke arası köprü vazifesi gören, her türlü ilişkilerin gelişmesine katkı sağlayan seçilmiş kişilerdir. Böylesi önemli bir görevi 3 ülke ile güzide şehrimiz Konya arasında yürüten Ercan Uslu, Recep Konuk ve Ahmet Ziya Gündüz Bey’leri ziyaret ederek, onlarla bu ülkeler hakkında hasbi hal etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Biz inanıyoruz ki bu Fahri Konsolosluklar Konya için ciddi bir kazanç olacaktır. Çünkü Sayın Konsoloslarımızın da girişimleriyle bu ülkeler arası hem ticari ilişkilerimiz daha da artacak hem de kültürel ve sosyal etkileşim içerisinde olacağızdır. Fahri Konsolos seçilen değerli arkadaşlarımızın Konya için bundan önce yaptıkları zaten takdire şayandır. Ben MÜSİAD ve Konya’lılar adına kendilerini tebrik ediyor, şimdiden yapacakları güzel çalışmalar için başarı ve kolaylıklar diliyorum” şeklinde konuştu.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı
  • “Konut almakta acele edin”

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA