• Konya4 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konyada en büyük sorun: Trafik
13 Şubat 2018 Salı 11:26

Konya'da en büyük sorun: Trafik

Konyalı vatandaşlara “Sizce Konya’nın en önemli sorunu nedir?” diye sorduk. Konya halkı en çok trafikten, hava kirliliğinden ve sosyal alanların azlığından şikayet ediyor.

Konyalı vatandaşlara “Sizce Konya’nın en önemli sorunu nedir?” diye sorduk. Aldığımız cevaplarda ise vatandaşların  trafik, hava kirliliği ve sosyal alanların azlığı en fazla sorun olarak görülüyor. İşte vatandaşların cevapları. Konya’nın en büyük sıkıntısının trafiğin çok sıkışık olması olduğunu ifade eden Yunus Behlüloğlu  “Konya’nın belli başlı yerlerinde yollarda hep bozukluklar var. Konya’da personel yetersizliğinden mi kaynaklanıyor bilmiyorum ama işlemlerimizin yapılması için uzun süre beklemek zorunda kalıyoruz. Konya’da gençlere yatırım yapılmasını bekliyoruz. Sportif faaliyetler açısından yatırımlar bekliyoruz. Konya’da önemli başarılar elde etmiş sporcular fazla çıkmıyor bunun eksiliği var bununla ilgili çalışmalar bekliyoruz” dedi.

“ÇİFTÇİYE DESTEK OLUNSUN”

Belediyelerin çalışma kapasitelerinin yeterli olmadığını belirten Hasan Akkaş “Laf var ama icraat yok. Konya’da sanayilerimizin daha çok güçlenmesini istiyoruz. Köydeki çiftçilerimiz çok zorluk çekiyorlar. Çiftçilerimize destek olunmasını istiyoruz. Bütçesi küçük olan çiftçilerimiz erimeye başladı. Konya’da hırsızlık olaylarına çözüm bulunmasını istiyoruz, bunun üzerine çok gidilmesini istiyoruz. Vatandaşın huzurlu yaşaması için hırsızların bu kadar kolay serbest bırakılmaması lazım” diye konuştu.

“KURALLARA UYULMUYOR”

Konya’nın en büyük sorunlarından birisinin kurallara uyulmaması ve bununla ilgili her hangi bir yaptırım uygulanmaması olduğunu ifade eden Osman Özbilgiç “Kurallara uyulmaması dışında Konya’nın hemen hemen sorunsuz bir şehir olduğunu düşünüyorum. Trafik ve otopark sorunlarının halledilmesi için daha fazla yatırım yapılmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

“HAVA KİRLİLİĞİENE ÇÖZÜM BULUNMALI”

Konya’nın en büyük sorunlarından birisi şehrimizin çok hızlı büyümesi sonucu trafik sorununu olağanüstü boyutlara ulaşması olduğunu belirten İsmail Hakkay “Bu durum bizlere çok büyük sıkıntılar çıkarıyor. Konya’nın en büyük sorunlarından bir diğeri hava kirliliğidir. Zaman zaman Konya’nın hava kirliliğinde sıralamada üstlere doğru çıktığını hatta sülfür oranında da birinci sırada olduğunu duyuyoruz” dedi.

“KÜÇÜK ESNAFLAR DESTEK BULAMIYOR”

Konya’nın iki büyük sıkıntısı olduğuna işaret eden Yılmaz Arslan “Birincisi trafiktir ikincisi ise küçük esnafların destek bulamaması. Emniyet Müdürlüğünün önündeki yolun düzene girmesini istiyorum. Yeşil alanların arttırılmasını istiyorum. Meram tarafına tramvay hattının açılmasını istiyorum” ifadelerini kullandı.

ÇOK FAZLA AVM VAR

Konya’nın en büyük sorununun trafik olmasına dikkat çeken banka çalışanı Ahmet Cankut Yorgancılar “Bir diğeri ise karlı havalarda yol temizliğinin eksik yapılması. Konya’da sosyal aktivitelerin arttırılmasını istiyorum. Konya’da AVM’ler çok fazla bunların azaltılmasını istiyorum. Alt ve üst geçitlerin arttırılmasını ve AVM’lerin şehir dışına taşınarak şehir içi trafiğin rahatlatılmasını istiyoruz.” İfadelerini kullandı.

“TRAFİĞİ RAHATLATACAK YATIRIMLAR OLMALI”

Banka çalışanı Hacı Ahmet Şener “Konya’nın en büyük sorunu trafiğinin yoğun olmasıdır. Trafiği rahatlatacak yatırımlar yapılmasını istiyorum. Bir diğer sıkıntı yatırımlar yetersiz ve plansız projelerle yapılması. Yatırımlar bir bütün olarak ele alınması gerektiğini düşünüyorum. Sosyal alanların genişletilmesi gerektiğini düşünüyorum. Sosyal eğitim ile ilgili yatımlarım arttırılmasını istiyorum. Hava kirliliğine bir çözüm bulunmasını istiyorum” şeklinde konuştu.

“ŞOFÖRLER HIZLI ARAÇ KULLANIYOR”

Konya’nın en büyük sorunlarından biri halk arasında güvensizlik olmasıdır diyen Taksici Abdullah Çorum “İşverenler işçileri düşük ücretlerle çalıştırıyor buna bir çözüm bulunmasını istiyorum. Belediyelerin halka öncü olması gerekir. Trafiğin düzeltilmesini istiyorum. Belediye otobüsü şoförleri çok hızlı araba kullanıyorlar” dedi.

Büşra Aksakbağı / Yeni Haber

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da anaokulu öğrencilerinden "Geleceğini Çöpe Atma" projesine destek
  • Hırsızlık zanlılarına ateş açılması olayında flaş gelişme
  • 8 aylık hamile yengesini öldüren sanığa ömür boyu hapis
  • "Esaretin Bedeli" SKM'de sahnelendi
  • Mali müşavirlere yeşil pasaport için kanun teklifi sunuldu

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA