• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konyada Dünya Hemşireler Günü kutlandı
11 Mayıs 2012 Cuma 22:03

Konya'da ''Dünya Hemşireler Günü'' kutlandı

ya İl Sağlık Müdürlüğü, Türk Hemşireler Derneği (THD) Konya Şubesi, Mevlana Üniversitesi ve Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimler Fakültesi tarafından...
Konya İl Sağlık Müdürlüğü, Türk Hemşireler Derneği (THD) Konya Şubesi, Mevlana Üniversitesi ve Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimler Fakültesi tarafından, ''Dünya Hemşireler Günü'' dolayısıyla Mevlana Üniversitesi'nde kutlama programı düzenledi.
     Mevlana Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bahattin Adam yaptığı konuşmada, hemşirelerin yaptığı görevin çok önemli olduğunu söyledi.
     Konya İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Küçükkendirci de, hemşirelerin yükünün son dönemde sağlıkta dönüşümle birlikte arttığını vurguladı. Bu yükün farkında olduklarını ifade eden Küçükkendirci, ''Bu noktada çözüm yolu bulmak için çalışmalarımız devam ediyor. Bunların bir an önce çözülebilmesi için birkaç öneride bulunmak istiyorum. Hemşirelerimizin, hekimlerimizde olduğu gibi daha çok uzmanlaşmasını ve ihtisaslaşması gerektiğini düşünüyoruz'' diye konuştu.
     Hemşirelerin, sağlığı korumak ve geliştirmek için var olduklarını anlatan THD Konya Şube Başkanı Canan Güngör ise, güvensiz istihdam, düşük ücret, fazla çalışma ve mesleki erozyon gibi sıkıntılara dikkati çekerek, ''Sağlık personeline şiddet artmış durumdadır. Şiddete hepimiz karşıyız, insana şiddete karşıyız. Amacımız burada insana şiddet olmaması'' dedi.
     Mevlana Üniversitesi Başhemşiresi Ayşe Dorum, hemşireliğin, erdemliliğe inanmış, bilgili, becerikli, kendini devamlı yenilemek ve geliştirmek çabası içinde olan gönüllüleriyle gelişmesini sürdürdüğünü belirtti.
     Programın sonunda, ''Anı Yarışması''nda anılarını anlatıp dereceye giren hemşirelere belgeleri verildi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA