• Konya19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konyada domuz gribine özel önlemler
04 Aralık 2009 Cuma 17:07

Konya'da domuz gribine özel önlemler

Konya'da 24 kişinin ölümüne neden olan H1N1 virüsüne karşı, 7-17 Aralık tarihleri arasında yapılacak Hz. Mevlana'nın 736. Vuslat Yıldönümü Anma Törenlerine ilişkin özel önlemler alınacağı bildirildi.
Konya'da 24 kişinin ölümüne neden olan H1N1 virüsüne karşı, 7-17 Aralık tarihleri arasında yapılacak Hz. Mevlana'nın 736. Vuslat Yıldönümü Anma Törenlerine ilişkin özel önlemler alınacağı bildirildi.
İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Konya Valisi Aydın Nezih Doğan imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, Pandemi Kurulu'nun 7-17 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek Hazreti Mevlana'nın 736. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenlerine ilişkin özel tedbirler aldığı kaydedildi. Alınan karar gereği; konaklama yerleri ve tören alanlarında hijyen kurallarına azami dikkat edilmesi, bu yerlerde sıvı sabun kullanımının yaygınlaştırılması, tören alanlarının tören öncesi ve sonrası dezenfekte edilerek
temizlenmesi, sık temas edilen noktalarda (kapı kolları, merdiven tırabzanları, tuvaletler) daha sık yüzey temizliği yapılması, tören ortamının sık sık havalandırılması, Mevlana Müzesi ziyaretlerinde gelenlerin gruplar halinde değil, akışın hızlı sağlanması için, şerit çekilerek tek sıra halinde ziyaretlerin yapılması, belirli aralıklarla ortamın havalandırılması ve yüzey temizliğinin yapılması için ziyaretlere ara verileceği açıklandı.
Konya'da 4 Aralık itibariyle H1N1 virüsüne bağlı olarak 24 ölüm görüldüğü, 4 vakada altta yatan kronik bir hastalık tespit edilemediği, ölümlerin daha çok kronik bir hastalık öyküsü olanlarda ve 25-45 yaş aralığında olduğu gözlendiği belirtildi.
YORUMLAR
Musibet!
Mehmet PASTUTMAZ
"Bir musibet bin nasihatten iyidir" sözü yine gerçek oldu.Ölüsünü bile yıkayan islamın bize anlatmaya çalıştığı temizlik kuralları hiçe sayılıyordu.Ama bakıyorum da şimdi kapı kollarına kadar temizlik yapılıyor.Bir de tuvalet kullanmayı bellesek!
88.252.247.32
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA