• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konyada doktorlara şiddet kınandı
19 Nisan 2012 Perşembe 15:16

Konya'da doktorlara şiddet kınandı

Gaziantep'te Göğüs Cerrahisi Uzmanı Doktor Ersin Arslan'ın bir hasta yakını tarafından bıçaklanarak öldürülmesine Konya'daki sağlık çalışanları tepki gösterdi.
Gaziantep'te Göğüs Cerrahisi Uzmanı Doktor Ersin Arslan'ın bir hasta yakını tarafından bıçaklanarak öldürülmesine Konya'daki sağlık çalışanları tepki gösterdi.
Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonu'nda gerçekleşen eyleme Konya İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Küçükkendirci, hastane başhekimleri ile çok sayıda doktor ve sağlık personeli katıldı.
 
 
 
Gaziantep'te bir hasta yakınının bıçaklı saldırısı sonucu hayatını kaybeden göğüs cerrahı Ersin Arslan için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulmasının ardından konuşan İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Küçükkendirci, yaşanan olayın ilk olmadığını ve son da olmayacağını ifade ederek, "Bu olayın benzeri Konya'da da birçok doktor arkadaşımızın başına geldi. Allah'a şükür hiç birinde can kaybı yaşanmadı ancak bu da olabilirdi. Ersin Arslan kardeşimiz Gaziantep'te görevli olduğu hastanede menfur bir saldırı sonucu hayatını kaybetti. Artık olaylara müdahil olmak zorunda kalıyoruz. Biz birlik olursak, el ele verirsek, bize şiddet uygulayan insanları tükürüğümüzle boğarız. Ama bireysel saldırıları toplumun tamamına mal etmemek lazım. Yoksa sağlık çalışanı olarak rahat hizmet veremeyiz. Allah'ın 99 isminden şifa veren anlamına geleni bizim mesleğimize bahşedilmiş. Bu saldırılar bizi yıldırmamalı. Ersin Arslan'ın eşi 4 aylık hamileydi. Dünyaya babasını göremeyecek bir bebek gelecek ve Ersin de bebeğini hiç göremeyecek" dedi.
 
Bir Tepki de Selçuk'tan geldi
 
Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi Hastanesi doktor ve diğer sağlık personeli,   Gaziantep’te görev yaptığı hastanede bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybeden Göğüs Cerrahisi Uzmanı Dr. Ersin Arslan, anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulundu. Doktorların şiddete maruz kalmasını kınadı.
 

Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oktay Sarı, “Toplumumuzda meslektaşlarımıza karşı bu şekilde saldırıların olmasını şiddetle kınıyoruz. Mesai kavramı olmadan 24 saat çalışarak insanımıza hizmet veriyoruz. Sağlık alanında gerçekleştirilen olumlu gelişmelere rağmen olumsuz durumlarla da karşılaşıyoruz. Önceki gün gerçekleşen bu acı olayların bir daha yaşanmamasını istiyoruz. Biz görevden yine kaçmayacağız, yine çok çalışmaya devam edeceğiz, halkın sağlığı için yine emek sarf edeceğiz. Ücret ve çalışma koşullarındaki olumsuzluklara rağmen toplumumuza hizmet vermeye devam edeceğiz. Biz üzerimize düşen görevi yapıyoruz, yetkililerin de üzerine düşeni gerçekleştirmesini istiyoruz.  Bu vesile ile meslektaşımıza Allah’tan rahmet, kederli ailesi, yakınları ve mesai arkadaşlarına başsağlığı diliyoruz.” Dedi.
Bu tür üzücü olaylardan sonra görev bırakmaya karşı olduklarını belirten Prof. Dr. Sarı, Selçuklu Tıp Fakültesi Hastanesi doktor ve çalışanlarının hizmet vermeye devam edeceğini dile getirdi. Sağlıkta şiddeti kınayan doktorlar, basın açıklamasından sonra hayatını kaybeden Dr. Ersin Arslan anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.
 
 

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA