• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konyada Dereceye Girenlere Ödül
21 Şubat 2009 Cumartesi 10:47

Konya'da Dereceye Girenlere Ödül

Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Konya il merkezinde ilköğretim 7. sınıf öğrencileri arasında düzenlenen bilgi yarışması sonuçlandı.
Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Konya il merkezinde ilköğretim 7. sınıf öğrencileri arasında düzenlenen, "Sağlıklı Beslenme, Obezite, Fiziksel Aktivite ve Hijyen" konulu bilgi yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri düzenlenen törenle verildi.
Hekimevi'nde düzenlenen ödül törenine İl Sağlık Müdürü Hasan Küçükkendirci, İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin, dereceye giren okulların müdürleri ve öğrenciler katıldı. Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin, öğretmen merkezli bir yapıdan yavaş yavaş öğrenci merkezli bir yapıya kavuştuklarını söyledi. Sosyal sorumluluk alanında çalışmalar yaptıklarını ve bu tür yarışmaların da onlardan biri olduğunu vurgulayan Şahin, "Sosyal refahın yükseltilmesiyle kas gücü yerini bilgi gücünü bıraktı. Biz de öğretmenler olarak öğrencilerimize bilginin güç olduğunu öğretmeye çalışıyoruz" dedi.
Fast food yiyecek kültürünün okullardan uzaklaştırılması gerektiğine dikkat çeken İl Sağlık Müdürü Hasan Küçükkendirci ise, "Fast food çağımızda çocuklar için tehlikeli bir konuma gelmiştir. Bu tür çalışmalar, bu yemek tarzının terk edilmesine yardımcı olabilir. Beslenme anne karnında başlayıp insanın ölümüne kadar devam etmektedir. Bu yüzden yediklerimize çok dikkat etmeliyiz. Özellikle gelişim dönemindeki çocuklarımızın beslenmesine daha fazla dikkat etmemiz gerekir. Bu alanda yarışmaya katılan ve ödül alan öğrencilerimizi kutluyorum" diye konuştu.
Konuşmaların ardından yarışmada birinci olan Selçuk Üniversitesi Özel Esentepe İlköğretim Okulu, ikinci olan Meram Mümtaz Koru İlköğretim Okulu, üçüncü olan Karatay Mahmut Şevket Paşa İlköğretim Okulu öğrencilerine ödülleri Sağlık Müdürü Hasan Küçükkendirci ve İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin tarafından verildi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA