• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konyada bin kişiye yeni iş imkanı
19 Nisan 2011 Salı 14:16

Konya'da bin kişiye yeni iş imkanı

Türkiyenin önde gelen hidrolik ekipman üreticilerinden olan ASC Endüstri, Konya Organize Sanayi Bölgesinde temelini attığı 300 milyon dolarlık yeni Hidromotor Üretim Tesisi ile 10 yıl içinde...
Konya Organize Sanayi Bölgesinde 2007 yılında 20.000 metrekare kapalı alan, toplamda 91.000 metrekare alan üzerine inşa edilen ASC Endüstri üretim tesisleri tamamlandığında 300 milyon dolarlık yatırım büyüklüğüne erişecek. Henüz tüm üniteleri tamamlanmamış olmasına rağmen seri üretime Nisan 2011’de başlayan ASC Endüstri, mevcut sistem ile üretim kapasitesi olan 150.000 adete üretimin ilk yılında ulaşabilecek. 10 yıllık süreç içinde gerçekleşecek 1,5 milyon adetlik üretim hedefiyle ise dünya devi olma yolunda adım adım ilerliyor.
ASC Endüstri, Savunma, Otomotiv, Madencilik, İş Makineleri, Tarım Makineleri Sanayii başta olmak üzere bir çok sanayi dalında Hidrolik ekipman ihtiyacını karşılamaya yönelik üretim yapıyor.
 

Üretiminin % 75’ini 50’den fazla ülkeye ihraç etme hedefinde olan ASC Endüstri Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Şen, sektörün ihtiyaçları doğrultusunda öne çıkmak istedikleri bir alan için araştırma yaptıklarını ve Türkiye’de daha önce tüm parça üretimi yapılmayan Hidromotor üretimini tercih ettiklerini belirtti. Şen, “Hidromotor Türkiye’de üreticisi olmayan bir alandı. Bunun en önemli nedeni de çok büyük bir yatırım gerektirmesiydi. Bu alanda yatırım yapmanın sektöre ve ekonomiye sağlayacağı avantajlar nedeniyle planlamalarımızı buna göre yaparak tesisimizin temelini attık. Özkaynaklara dayalı temkinli bir büyüme planlıyoruz, tesisimiz tamamlandığında yaklaşık 1000 kişiye istihdam olanağı sağlamış olacağız” dedi.
Ömer Şen,  kurumunu dinamik ve yenilikçi bir kültür üzerine inşa etmek istediklerine dikkat çekerek, “Dünya standartlarında kaliteli ürünler için son teknoloji CNC Tezgah parkurunu, sektörünün en iyi markaları ile donattık. Ürünlerimizi Alıştırma, Ömür ve Patlatma testlerine tabi tutuyoruz ve sonuçlarının da veri tabanlarında tutularak müşterilerimize gönderiyoruz” diye konuştu.

ASC Endüstri’de iş sağlığı ve iş güvenliği yönetim sistemleri uygulanıyor

Yüksek kalite anlayışlarını ISO 9001-2008 kalite yönetim sistemiyle güvence altına aldıklarını belirten Şen, “ASC Endüstri sadece ürünlerinde değil içinde bulunduğu topluma ve çevreye verdiği önemin gereği olarak ISO 14001 çevre Yönetim Sistemini ve çalışma anlarına güvenli ve rahat bir ortam sağlamak amacıyla OHSAS 18001 iş sağlığı ve güvenliği Sistemini uygulamaktadır. Bütün belgelendirme çalışmalarımızı ise Bureau Veritas Belgelendirme Kuruluşu ile yürütmekteyiz” dedi.

Başarı için Pazarlama Faaliyetlerine Ağırlık Veriliyor

ASC Endüstri henüz sektöre yeni girmiş bir firma olarak pazarlama çalışmalarına son derece önem veriyor. Çok kısa sürede fuar katılım kültürünü bünyesinde oluşturmuş olan firma, iki senedir sektörün yurtiçi ve yurtdışı önemli fuarlarına katılıyor. Fuarlara katılım sayesinde sektörü yakından tanıma, rakipleri değerlendirme ve müşterilerle buluşma fırsatı yakaladıklarını belirten Ömer Şen, son olarak Almanya Hannover’de düzenlenen yılın en büyük fuarına katıldıklarını ve son derece olumlu tepkiler aldıklarını, Avrupa pazarlarına açılmada bu organizasyonlar sayesinde avantaj elde ettiklerini dile getirdi.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA