• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konyada bilişim hukuku eğitimi başlıyor
11 Temmuz 2011 Pazartesi 13:42

Konya'da bilişim hukuku eğitimi başlıyor

Özel hayatın gizliliği, bilişim suçları, interaktif bankacılık, elektronik haberleşme, sanal kumar, adli bilişim, siber suçlar gibi konularda hukuk nasıl işliyor, neler yapmak gerekiyor?

Özel hayatın gizliliği, bilişim suçları, interaktif bankacılık, elektronik haberleşme, sanal kumar, adli bilişim, siber suçlar gibi konularda hukuk nasıl işliyor, neler yapmak gerekiyor? KTO Karatay Üniversitesi’nden ilgilenen herkes için kaçırılmayacak bir fırsat olan “Bilişim Hukuku Eğitimi Sertifika Programı” başvuruları için son günler.

 KTO Karatay Üniversitesi, Konya’da ilk defa düzenlenen “Enerji Piyasası ve Hukuku Eğitimi” sertifika programından sonra yine bir ilke imza atarak “Bilişim Hukuku ve Eğitimi Sertifika Programı” düzenliyor. Program 16 Temmuz 2011 Cumartesi günü başlayacak. Son başvuru tarihi ise 15 Temmuz 2011 Cuma.

 KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu yaptığı açıklamada, üniversite olarak Konya’nın ve bölgenin sorunlarının çözümüne yönelik eğitim faaliyetlerinde bulunduklarını belirterek; “Yaşadığımız bilişim çağı insanlara sunduğu kolaylıklarla birlikte sorunları da beraberinde getirmekte ve bu sorunlar çok yoğun bir şekilde farklı konularda karşımıza çıkmaktadır. Toplum olarak özel hayatın gizliliğinden siber suçlara, bilgi güvenliğinden sanal kumara kadar birçok konuda hukukun işleyişi ve edinilmiş haklarla ilgili yeteri kadar bilgiye sahip değiliz. KTO Karatay Üniversitesi olarak tüm bu sorulara cevap verecek ve yine bir ilk konumunda olan ‘Bilişim Hukuku Eğitimi Sertifika Programı’ düzenliyoruz.” dedi.

 Programın, Üniversitenin Sürekli Eğitim Merkezi (KARSEM) tarafından düzenlendiğini ve Konya’da avukatlar, bankacılar, güvenlik işleriyle uğraşanlar, bilişimciler ve diğer ilgililer için büyük bir boşluğu dolduracağını da dile getiren Babaoğlu, alanında uzman akademisyenler tarafından verilecek Bilişim Hukuku Eğitimi Sertifika Programı’nın son başvuru tarihinin 15 Temmuz 2011 Cuma günü olduğunu belirterek programın kaçırılmaması gerektiğine vurgu yaptı.

 Programın, 16 Temmuz 2011 Cumartesi günü başlayacağı, iki hafta sonu (cumartesi-pazar günleri) 4 günde toplam 24 ders saati süreceği ve program sonunda başarılı kursiyerlere bir de sertifika verileceği belirtilerek başvuru bilgilerine www.karatay.edu.tr adresinden ulaşabilineceği ifade edildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • 30 bin Selçuklu torun ecdadla buluşuyor
  • Konya'daki kazada yürek burkan görüntü! Yaralanan annesinin elini bırakmadı
  • Meram’dan 23 Nisan’da anlamlı etkinlik
  • Konya'daki köfte kavgasının 14 sanığı hakim karşısında
  • Konya basını Ereğli’yi ziyaret etti

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA