• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konyada Arazi Satışı
02 Aralık 2011 Cuma 09:49

Konya'da Arazi Satışı

Konya Defterdarı Ramazan Türkan, bir kamu hizmeti için gerekli olmayan hazineye ait taşınmaz malların satış ve kiralama ihaleleriyle ilgili yazılı açıklama yaptı.
Konya Defterdarı Ramazan Türkan, bir kamu hizmeti için gerekli olmayan hazineye ait taşınmaz malların satış ve kiralama ihaleleriyle ilgili yazılı açıklama yaptı. Ramazan Türkan, yazılı açıklamasında, "Bir kamu hizmeti için gerekli olmayan hazine arsa ve arazilerin satılarak ekonomiye kazandırılması programı çerçevesinde, Bakanlığımız Milli Emlak Genel Müdürlüğünce ve Defterdarlığımızca satışa çıkarılmasına izin verilen, Karatay, Selçuklu ve Meram ilçelerine bağlı mahalle ve köylerde 164 adet taşınmaz malın satış, 59 adet taşınmaz malın ise kiralama ihalesi 19 Aralık 2011 ile 29 Aralık 2011 tarihleri arasında Defterdarlık Milli Emlak Müdürlüğü'nde yapılacaktır.
 
Satılacak veya kiralanacak taşınmazlarla ilgili bilgiler ise 2 Aralık 2011 ve 6 Aralık 2011 tarihli mahalli gazetelerde ilan edilecektir" bilgilerine yer verdi. Satışa çıkarılan arsa ve arazilerin toplam yüz ölçümünün 316 bin 663,56 metrekare, tahmini bedelleri 3 milyon 880 bin 838,75 TL olduğunu ifade eden Ramazan Türkan, "Kiraya verilecek taşınmaz malların toplam yüz ölçümü ise 1 milyon 700 bin 530,30 metrekare olup tahmini kira bedeli 86 bin 782 TL'dir. Satılan taşınmaz mallar her türlü vergi, resim ve harçtan muaftır. Taşınmazlar satışın yapıldığı tarihten itibaren 5 yıl süreyle emlak vergisinden muaftır. ihaleye katılabilmek için isteklilerin, geçici teminata ait belge ile birlikte T.C. Kimlik Numarası bulanan kimlik belgesinin aslı ve fotokopisi ile müracaat etmeleri gerekmektedir.
 
Milli Emlak Genel Müdürlüğü'nün 29 Ağustos 2007 tarih ve 26628 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 313 sıra nolu Milli Emlak Genel Tebliği uyarınca, bedelin taksitle ödenmek istenilmesi halinde satış tutarı belediye ve mücavir alan sınırları içerisinde 5 bin TL, bu sınırlar dışında ise bin TL'sini geçtiği takdirde, alıcının belirteceği tarihlerde dikkate alınarak taksitlendirme yapılacaktır" dedi. Ramazan Türkan, yazılı açıklamasını şu şekilde tamamladı: "İhaleler bir program çerçevesinde devam edecektir. İhale bilgileri Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü'nün http://www.milliemlak.gov.tr internet adresinden ve Defterdarlığımızın www.maliye.gov.tr/defterdarlıklar/konya internet adresinden öğrenebilirler."...
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • “Konut almakta acele edin”

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA