• Konya-2 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konya’yı inşaat mühendisleri yönetiyor
15 Temmuz 2009 Çarşamba 13:38

Konya’yı inşaat mühendisleri yönetiyor

İMO Konya Şubesi tarafından düzenlenen yemekte, merkez ilçe belediye başkanları ve geçmiş dönem şube başkanları buluştu
İMO Konya Şubesi tarafından düzenlenen yemekte, merkez ilçe belediye başkanları ve geçmiş dönem şube başkanları buluştu.
İnşaat Mühendisleri Odası Konya şube binasında tertip edilen yemeğe; Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı, İMO Konya şube geçmiş dönem başkanlarından, Süleyman Temizci, Yaşar Pişkince ve Ramazan Özkaya katıldı.
 İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı Ali Çınar ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleşen programda, şube başkanı Ali Çınar, “şehri yöneten merkez ilçe belediye başkanlarının inşaat mühendisi olması, hem Konya için, hemde meslektaşlarımız olması dolayısıyla şahsım ve odamız adına guru verici önemli bir hadisedir.” dedi.
 Merkez ilçe belediye başkanları ile sıkı diyalog içerisinde olduklarını kaydeden başkan Çınar;; “Belediye başkanlarımızla, üyelerimiz arasında köprü kurmak için, istişare toplantıları düzenliyoruz. İlkini Selçuklu belediye başkanımız Uğur İbrahim Altay ile birlikte gerçekleştirdik. Şimdi sıra diğer belediye başkanlarımız da. Önümüzde ki günlerde Karatay belediye başkanımız Mehmet Hançerli Bey, ardından Meram belediye başkanımız Serdar Kalaycı bey üyelerimiz ile istişare toplantılarına katılacaklar. İstişare toplantılarımız verimli oluyor, meslektaşlarımız memnun kaldı. Soru cevap şeklinde samimi bir atmosferde gerçekleşiyor.
Artık kamuoyunda şu konu bilinmektedir, Güvenli bina projelendirilmesinde ve uygulamasında en çok inşaat mühendisleri görev üstlenmektedir. Üyelerimizin yeni gelen imar yönetmeliği ile ilgili birtakım önerileri ve soruları oldu. Biz şunu istiyoruz, 3 belediyenin de ortak paydalarda buluşmasını. Örneğin, A belediyesi şunu istiyorsa, B belediyesi de farklı bir yorumla, başka bir şey istiyor demeye çalışıyor üyelerimiz. Bu konuda İnşaat Mühendisleri Odası olarak bizim gayemiz, gerek imar müdürleri ile gerekse belediye başkanlarımızla istişarelerde bulunarak, hepsini eşit seviyeye getirmek. Temel ana başlıklarda birleşmek gerektiği kanaatindeyiz. Yeni yönetmeliklerle ilgili bazı farklılıklar oluşabiliyor. Bu bağlamda birtakım sıkıntılarla karşı karşıyayız. Bunların önüne ivedilikle geçmemiz gerekmektedir.” Şeklinde konuştu.
Toplantıdan dolayı, memnun olduklarını ifade eden Meram, Selçuklu ve Karatay belediye başkanları,  İMO Konya şube başkanı Ali Çınar ve yönetim kurulana teşekkür ettiler
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA