• Konya-2 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konya’nın gözü yükseklerde
22 Şubat 2009 Pazar 15:23

Konya’nın gözü yükseklerde

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, AK Parti Selçuklu İlçe Teşkilatının aday tanıtım programına katıldı.

 

 

 

Bera Otel’de düzenlenen programda konuşan Başkan Akyürek, 29 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerin ülkemizin geleceği açısından son derece önemli olduğunu belirtti. 29 Mart’ta sadece belediye başkanı seçilmeyeceğini, bunun yanında ülkemizin dünya milletler ailesi içindeki yükselişine de destek verilmiş olacağını ifade etti.

Konya’da çok başarılı bir hizmet dönemi yaşandığını hatırlatan Başkan Akyürek, görevlerin gelip geçici olduğunu, önemli olanın geride önemli eserler bırakmak olduğunu söyledi.

Belediye başkanlıklarına aday olanların bayrağı daha da yükseklere taşıyacağını kaydeden Başkan Akyürek, “Konya misyonu olan bir şehirdir. Geçmişte olduğu gibi; bugün de, gelecekte de dünyaya söyleyecek sözü olan bir şehridir. Yeni dönemde yönetime tabi olan arkadaşlarımızla birlikte amacımız Konya’yı geçmişi kadar büyük ve görkemli bir geleceğe taşımaktır. Yeni dönemde insanlarımızın desteği ile geleceğin büyük Konya’sını kurma yolunda daha büyük başarılara imza atacağız. Çünkü ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Geçtiğimiz süreçte milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, meclis üyelerimiz ile şehrimiz adına güzel hizmetler vermeye gayret gösterdik. Yaptıklarımızı yeterli bulmuyoruz. Konya daha fazlasına layık. Konya, şimdi daha da yükseklere gözünü dikti” dedi.

Konya’nın bu dönemde marka kent haline geldiğini, adını Avrupa’ya duyurarak Avrupa kentleri arasında kendine güzel bir yer edindiğini kaydeden Başkan Akyürek, yeni hedeflerinin Konya’nın bir dünya markası haline gelmesini sağlamak olduğunu vurguladı.

Seçimlerde tüm Konya halkının desteğini beklediklerini kaydeden Başkan Akyürek, şöyle devam etti: “ Çünkü yerel yönetimlerde yeni bir dönem başladı. Çünkü, Konya’mızın önünde yeni ufuklar açıldı. Şehrimizin ilerlemesi için hemşerilerimizin tamamının desteğine ihtiyacımız var. Bu dönemde hızlı tren çalışmaya başlayacak. İstanbul ve Ankara ile şehrimiz arasındaki mesafe kısalacak. Şehrimizin yeni hedefi olan turizmde 10 milyon misafire ulaşılacak. Ticaret artacak, tanıtım, ilişkiler ve yatırımlar artacak. Konya’mız Mavi Tünel’den akan su ile karşılaşacak. Ürün çeşitliliği ile 1 milyar dolarlık yeni bir katma değer artışı olacak. Kişi başına düşen milli gelirde artış olarak Konya’ya yansıyacak. Yeni açtığımız, açmakta olduğumuz caddeler, kentsel düzenleme çalışmaları ile yeni yatırım imkânları ortaya çıkacak. Sanayide gelişim artmaya devam edecek. Tüm bu güzel hizmetlerin ve şehircilik hizmetlerinin devamı için hemşerilerimizin desteğine ihtiyacımız var.”

YORUMLAR
zümrütcüler
konyalı celal
SAYIN AKYÜREK ZÜMRÜTZEDELEERLE İLGİLİ SÖYLENTİ HER YERDE KARŞIMIZA ÇIKIYOR KONYAMIZIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI OLARAK BU YARAYI SARMAK SİZE DÜŞER BİZ KONYALI OLARAK GEREKENİ YAPMAYA HAZIRIZ BU İNSANLARIN ACILARI KENDİLERİNE YETER BEŞ YIL OLDU DÜNYA KENTİ İDDİASINDA BULUNURKEN BİR ZÜMRÜT SORUNUNU ÇÖZEMİYORUZ REKLAMLA BİLBOARDLARDAKİ İLAN VE REKLAMLARLA OLMUYOR DEMEK BÜYÜK BAŞKAN SÖZÜ İLE BÜYÜK OLUR BU KONU DA BAKANLARI,BAŞBAKANI MI BULACAK? SİZ YEREL YÖNETİCİLER OLARAK NE İŞ YAPARSINIZ SORMAK İSTERİM
85.110.26.23
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA