• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konya Üniversitesine Muzaffer Şeker atandı
09 Aralık 2010 Perşembe 20:07

Konya Üniversitesine Muzaffer Şeker atandı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yeni kurulan 7 üniversiteye rektör ataması yaptı
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yeni kurulan 7 üniversiteye rektör ataması yaptı. Konya Üniversitesi Rektörlüğüne YÖK'ün Çankaya'ya gönderdiği listede 3'üncü sırada bulunan Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Anatomi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muzaffer Şeker atandı.
Cumhurbaşkanlığı internet sitesindeki açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Gül, Anayasanın 130'uncu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13'üncü maddeleri uyarınca Yükseköğretim Kurulunun önerdiği adaylar arasından, yeni kurulan üniversitelerin rektörlerini şöyle belirledi:

''Konya Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Muzaffer Şeker'i, Bursa Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Ali Sürmen'i, Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Muammer Yaylalı'yı, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Hamit Okur'u, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Galip Akhan'ı, Kayseri Abdullah Gül Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Musa Hakan Asyalı'yı, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Metin Doğan'ı atadı.''
 
YÖK, Çankaya Köşkü'ne Konya Üniversitesi Rektör adayları olarak sırasıyla Prof. Dr. Mehmet Kuran, Prof. Dr. Fatih Nuray ve Prof. Dr. Muzaffer Şeker isimlerini önermişti.
 
  
PROF.DR. MUZAFFER ŞEKER KİMDİR?
 

Konya ili Meram ilçesi İnlice beldesi nüfusuna kayıtlı ve 1961 yılı İzmir doğumlu olan Muzaffer Şeker, İlk ve Ortaokul’u İzmir’de, Lise öğrenimini ise Bursa’da tamamladı. 1986 yılında Bursa Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden mezun oldu. 1987 yılında Selçuk Üniversitesi Morfoloji Anabilim Dalı, Anatomi bilim dalında Araştırma Görevlisi olarak göreve başladı ve S.Ü. Sağlık Bilimleri Enstitüsü’ne bağlı olarak Tıp Anatomisi dalında doktora eğitimi devam ederken, İnsan Anatomisi üzerine doktora eğitimi almak üzere 1990’da YÖK bursu ile yurtdışında doktora eğitimi yapmak üzere İngiltere’ye gönderildi. Aşağıda Yurt dışı ve içi akademik ve idari çalışmaları listelenmiş olan Prof. Dr. Muzaffer Şeker halen S.Ü. Meram Tıp Fakültesi Tıp Eğitimi ve Bilişimi Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yürütmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

 
Muzaffer Şeker'in detaylı özgeçmişini okuyun
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Türk Dünyası Belediyeler Birliği Üyeleri Konya'da
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA