• Konya28 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konya Türkiyeye moral oluyor
12 Mart 2009 Perşembe 16:17

Konya Türkiye'ye moral oluyor

Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu,Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nu ziyaret etti.
Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Konya Sanayi Odası seçimleri sonrası güven tazeleyerek tekrar göreve seçilen Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil ve Yönetim Kurulu Üyelerini makamında kabul etti.  
 
KSO Başkan ve yeni yönetimine görevinde başarılar dileyen TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, “Ekonomimiz, dünyanın en büyük 17. ekonomisi haline geldiyse bu Türk girişimcisinin başarısıdır. Çünkü müteşebbislik bizim genlerimizde var. Ekonomik alanda gösterdiğimiz başarıda, özel sektörümüzün kanaat önderleri olan Ticaret ve Sanayi Odalarımız ile Ticaret Borsalarımız öncü ve yönlendirici olarak büyük pay sahibidir. Bunun en güzel örneklerinden birini Konya’da görüyoruz. Konya sanayisini ve ekonomisini Sanayi Odamız başarıyla temsil etmekte ve Türkiye sanayisinin yeni cazibe merkezlerinden biri haline dönüştürmüştür.”dedi.  
 
Hedeflerinin, 2023 yılında Cumhuriyetin 100. yılını kutlarken, dünyanın en büyük 10. ekonomisi olmak için çalıştıklarını ifade eden Başkan Hisarcıklıoğlu, “Küresel güç olabilmek için küresel oyunculara ihtiyaç var. Bugün Türkiye’nin en büyük hedeflerinden birisi dünyanın en büyük üç şirketi arasında bir Türk şirketinin yer almasıdır. Küresel oyuncu olabilmek küresel ölçekte şirketlere bağlıdır. Bunun sağlanabilmesi için de gerek Türkiye’deki gerek yurt dışındaki Türk girişimcilerin ortaya çıkarttığı şirketlere küresel oyuncu olabilecek imkânların tanınması gerekir” diye konuştu.  
 
Başkan Hisarcıklıoğlu, Konya’nın Türkiye’ye ümit veren bir moral şehri haline geldiğinin altını çizerek, “Bir başarı hikâyesi yazılan Konya’da, markalaşmaya doğru emin ve hızlı adımlarla gidilmektedir. Konya’nın son yıllardaki sanayi yatırımları ve gösterdiği istikrarlı yapısal gelişmesi, birçok ulusal ve uluslararası yatırımcının dikkatini çeken bir şehir haline gelmesine yol açmıştır. Ümit ediyorum ki; önümüzdeki 3–5 yıl içerisinde Konya, dünya markalarını içinden çıkartacak güçlü bir altyapıya sahiptir” şeklinde konuştu.  
 
Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil ise, verdiği destekten ve kendilerine gösterdiği yakın ilgiden dolayı Başkan Hisarcıklıoğlu’na teşekkür ederek,  Konya sanayisi ve ekonomisini, Konya Sanayi Odası’nın projelerini, sanayicilerin öncelikli beklenti ve çözüm önerileri ile kriz ortamında sanayicilerin beklentilerini anlatan rapor sundu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA