• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konya Ticaret Odası uyardı
07 Nisan 2010 Çarşamba 16:52

Konya Ticaret Odası uyardı

Konya Ticaret Odası, sanayi sicil belgesi alan işletmeleri, işletme cetvellerini Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğüne teslim etmeleri gerektiği konusunda hatırlatmada bulundu.

Konya Ticaret Odası, sanayi sicil belgesi alan işletmeleri, işletme cetvellerini Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü’ne teslim etmeleri gerektiği konusunda hatırlatmada bulundu. Sanayi Sicil Belgesi alan işletmelerin 30 Nisan tarihine kadar 2009 yılına ait Yıllık İşletme Cetvelini Sanayi Ticaret İl Müdürlüğü’ne vermeleri gerektiğinin altı çizilen hatırlatmada, aksi halde idari para cezasına maruz kalınabileceği belirtildi.  

      

Konya Ticaret Odası’ndan konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:“Sanayi Sicil Belgesi alan işletmeler 6948 Sayılı Sanayi Sicil Kanunu’nun 5.maddesi gereğince her takvim yılı başından itibaren 4 ay (Ocak-Şubat-Mart-Nisan) içerisinde bir önceki yıla ait bilgileri ihtiva eden “Yıllık İşletme Cetveli”ni Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü’ne vermek zorundadır. Yıllık  İşletme Cetvelini zamanında Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü’ne vermeyen ve süresi içerisinde Sanayi Sicil Belgelerini vize ettirmeyen işletmeler her yıl yeniden değerlendirme oranında artan İdari Para Cezasına maruz kalacaktır. Ayrıca, iki yıl üst üste Yıllık İşletme Cetvelini vermeyen kuruluşların Sanayi Sicil Belgeleri iptal edilecektir. Bu nedenle, Sanayi Sicil Belgesi almış olan sanayicilerimizin mağdur olmamaları için 2009 yılına ait Yıllık İşletme Cetvelini 30 Nisan 2010 günü mesai bitimine kadar Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü’ne vermeleri gerekmektedir” 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA