• Konya12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konya teşkilatı Türkiyeye örnektir
02 Haziran 2012 Cumartesi 13:14

'Konya teşkilatı Türkiye'ye örnektir'

22. Dönem AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Işıkın davetlisi olarak Konyaya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Eski İçişleri Bakanı ve İstanbul Milletvekili Abdülkadir Aksu...
Konya’ya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Eski İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Eski Milli Savunma Bakanı ve Antalya Milletvekili Mehmet Vecdi Gönül ile 22. Dönem AK Parti Çorum Milletvekili Ali Yüksel Kavuştu, AK Parti Konya İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.
Sorgun; “Teşkilatlarımız çok gayretli”
Haftalık İl Yönetim Kurulu’na katılan konuklar, AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun’ndan İl Teşkilatı hakkında bilgi aldı. Başkan Sorgun, İl teşkilatı olarak Salı ve Perşembe günleri olmak üzere haftada iki gün İl Yürütme Kurulu Toplantıları ile yine en az yüzde 95’i aşan bir katılımla Cuma günü de İl Yönetim Kurulu Toplantıları’nı aksatmadan yaptıklarını söyledi. Sorgun; “Genel başkanımızın, genel merkezimizin ve partimizin bizlere verdiği bu önemli görevi layıkıyla yerine getirmenin gayretindeyiz. Tek amacımız, partimizi daha yukarılara çıkarmak ve milletimize hizmet etmektir. Bu konuda tüm teşkilatlarımız gayretli” dedi.
Aksu; “Konya Teşkilatı gözbebeğimizdir”
Konya’ya Hızlı Tren ile geldiklerini söyleyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu, Hızlı Tren’in hizmete girmesi ile artık Ankara’dan Konya’ya gelmenin çok daha kolay, zevkli ve rahat olduğunu kaydetti. Abdülkadir Aksu şunları söyledi; “Ben, Hızlı Tren’in Konya’ya kazandırılmasında emeği geçen başta başbakanımız olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum. İktidarımızın yaptığı en güzel hizmetlerden biridir Yüksek Hızlı Tren. Sizlerin bu şekilde düzenli, disiplinli ve azimli çalışmalarınız da bizleri çok mutlu ediyor. Haftada bir kez yönetim iki kez de yürütme kurulu toplantıları olmak üzere haftanın üç günü bir araya gelmeniz, Konya teşkilatının ne kadar çalışkan olduğunu bir kez daha ortaya koyuyor. Konya, bizim gözbebeğimizdir. Bir siyasi parti Konya’da güçlüyse tüm Türkiye’de de güçlüdür. Şu çalışmalarınızdan da bir kez daha görülüyor ki Konya teşkilatı her zaman her seçime hazır ve güçlü bir teşkilat.”
Aksu; “Tek hazır parti AK Parti’dir”
AK Parti’nin dünyanın en büyük organizasyonlarından biri olduğunu dile getiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu, bu başarının en büyük sırrının disiplinli, sistemli ve azimli çalışma olduğunu söyledi. Aksu, konuşmasının devamında ise şunları dile getirdi; “Partimizdeki çalışma sistemi hiçbir siyasi partide olmayan bir çalışma metodudur. Diğer partiler bizlerin bu çalışmasını görünce acaba erken seçim mi var diye düşünüyor. Hayır, bizim iktidarımızda tüm seçimler zamanında yapıldı. Ama önümüzde üç önemli seçim var. Bizlerin bu seçimlere durmadan ara vermeden çalışmamız gerekiyor. Şunu da hemen belirteyim. Seçimlere hazır tek parti de AK Parti’dir. Bir de milletimize bir sözümüz var. Türkiye’yi ileri bir demokrasiye götürecek anayasamızı da yaparak ülkenin önündeki önemli bir engeli daha hep birlikte aşacağız.”
Gönül; “Konya Teşkilatı Türkiye’ye örnektir”
Milli Savunma Eski Bakanı Vecdi Gönül de Konya’da olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek başladığı konuşmasını, AK Parti’nin Konya’daki başarısından dolayı AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun ve yönetimine teşekkür ederek sürdürdü. Gönül; “İl Başkanımız ve yönetimini gerçekten can – ı gönülden tebrik ediyorum. Çünkü şurası bir gerçektir ki particilikte en önemli şey, gönüllere girmektir. Partimizi kurduğumuz aylarda bir miting yapıyoruz Kayseri’de yaşlı beyaz sakallı bir dedemiz yüksek bir yere çıkmış elinde bir döviz var. Dövizde ne yazıyor biliyor musunuz? Rabbim seni bize sevdirdi. Particilikte işin sırrı budur. Ancak teşkilatı kurmazsanız, üye yapmazsanız o romantik bir sevgidir. Konya, teşkilat anlamında örnek bir teşkilatımızdır. AK Parti’nin üye oranında Türkiye’de üçüncü. Bu güzel bir başarıdan dolayı hepinizi yeniden tebrik ediyorum” dedi.
AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, ziyaretin sonunda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu’ya Hz. Mevlana’nın ünlü eseri Mesnevi’yi hediye etti.
YORUMLAR
zaten
zeyd çölmekci
ÇANTADA KEKLİK KONYA
78.188.45.191
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı
  • “Konut almakta acele edin”

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA