• Konya19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konya suyu bilim ışığında tartışacak
06 Nisan 2010 Salı 12:55

Konya suyu bilim ışığında tartışacak

Konya Büyükşehir Belediyesi, KOSKİ Genel Müdürlüğü ile birlikte, Uluslararası Sürdürülebilir Su ve Atık Su Yönetimi Sempozyumu düzenliyor.
Konya Büyükşehir Belediyesi, KOSKİ Genel Müdürlüğü ile birlikte, “Uluslararası Sürdürülebilir Su ve Atık Su Yönetimi Sempozyumu” düzenliyor.
 
Çevre ve Orman Bakanlığı, Selçuk Üniversitesi, TÜBİTAK, Türkiye Erozyonla Mücadele-Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) ve Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nın (WWF) katkıları ile 26-28 Ekim 2010 tarihleri arasında düzenlenecek sempozyumun katılım takvimi belli oldu.
 
Konya Dedeman Otel’de gerçekleştirilecek sempozyumda; etkin su yönetiminin sağlanması, arıtılmış suyun yeniden kullanılması, arıtma çamurlarının ekonomik olarak değerlendirilmesi gibi konular bilimsel çalışmalar ışığında tartışılacak, ortak çalışma alanları belirlenerek konu ile ilgili Türkiye ve dünyadaki uygulama örnekleri ortaya konulacak.
 
Alanlarında uzman yerli ve yabancı 42 öğretim görevlisinin Bilim Kurulu’nda yer aldığı Sempozyumu’nun Onur Kurulu; Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Çevre Ve Orman Bakanlığı Müsteşarı Hasan Zuhuri Sarıkaya, Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, Konya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tahir Akyürek, Selçuk Üniversitesi Rektörü Süleyman Okudan ve KOSKİ Genel Müdürü İsmail Selim Uzbaş’tan oluşuyor.
 
Sempozyumun düzenleme kurulu ise şu isimlerden oluşuyor: Prof. Dr. Mehmet Emin Aydın, Doç. Dr. Mustafa Tırıs, Doç. Dr. Ali Tor, Dr. Senar Özcan, Erol Bircan, Ahmet Demir, Mehmet Akif Sarıkaya, Lütfü Güngör.
 
13 başlıktan oluşan sempozyumda bildiri özetlerinin gönderilme tarihi 15 Haziran, bildirilerin kabulü 1 Ağustos, bildiri tam metinlerinin gönderilmesi 15 Eylül, sempozyum tarihi ise 26, 27, 28 Ekim 2010 olarak belirlendi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA