• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konya STK Platformundan Mütercimlere sert tepki! Ne idüğü belirsiz tipler...
09 Eylül 2020 Çarşamba 15:24

Konya STK Platformundan Mütercimler'e sert tepki! Ne idüğü belirsiz tipler...

Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu " Erol Mütercimler ve Aşağılık İftirası" başlıklı basın açıklamasında Erol Mütercimler'in imam hatip lisesi mezunlarına yönelik ifadelerine sert tepki gösterdi...

Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu basın açıklaması şöyle:

Haliç Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Erol Mütercimler, katıldığı bir programda, yazar Müfid Yüksel ile girdiği tartışma sırasında İmam Hatip Liseleri mezunlarına yönelik "Ama sonuca bakın, o imam hatipten mezun olanlar bakın karşımıza ne olarak çıkıyor, sahtekâr, cinsi sapık, ahlaksız" diyerek yüzyıllık bir eğitim kurumunu ve onun milyonlarca müntesibini alçakça bir iftirayla aşağılamaya çalıştı.

Her şeyden önce “kem söz sahibine aittir” diyor ve sözün sahibi şahsı bu fütursuzluğundan dolayı şiddetle kınıyoruz. İmam Hatip Liseleri, Türkiye Cumhuriyetinde eğitim-öğretim faaliyetini yapan tüm kurumlar gibi kanuni dayanağı olan, formel ve yasal okullardır. Ne Erol Mütercimler denilen şahsın ne de bir başkasının “kim olduğu bile belli olmayan, ne idüğü belirsiz tipler”in cürümleri üzerinden bu okulları ve dini eğitimi karalamaya hakkı da haddi de yoktur.

Ellerine imkân geçtiğinde bu ülkenin Müslüman halkına ve dahi dindar gençliğine hangi zulümleri yapacakları ve hangi iftiralarla, hangi tezgâhları kuracakları bu sözlerle açığa çıkan bu tiplerin cezasını vermek hukukun görevidir. Fakat bu faşist kafaların açtığı hasarı onarmak da oldukça zor ve zaman alıcıdır.

Söylediği sözlerle halkı alenen kin ve düşmanlığa sevk etmesi nedeniyle söz konusu şahıs hakkında ivedi soruşturma açılmalı ve hak ettiği ceza gerektiği şekilde verilmelidir. Halk TV’de yaptığı programda “merdi kıpti şecaat arz ederken sirkatin söyler” kabilinden yanlış anlaşıldığını söylediği ifadeler ise, iftira ettiği kitleyi daha bir çileden çıkarmış ve olayı karmaşık hale getirmiştir. Milyonlarca insana en müptezel iftiraları atabilen bu şahsın, nereden güç aldığını merak ediyor, özür bile dilemeyecek kadar inatçı tutum sergilemesini şaşkınlıkla karşılıyoruz.

Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu olarak, Platformumuza üye 185 üye kuruluşumuz adına Erol Mütercimler isimli şahsı en şiddetli bir biçimde kınıyor, iftirasını kendisine iade ediyor, devletin resmi okullarından mezun olmuş, toplumun saygın kişilerine yaptığı bu iftiradan dolayı cezalandırılmasını talep ediyoruz.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA