• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konya SMMMOda eğitimler sürüyor
15 Şubat 2013 Cuma 17:06

Konya SMMMO'da eğitimler sürüyor

Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasının (SMMMO) üyelerine yönelik düzenlediği eğitim seminerlerine Transfer fiyatlandırması ve örtülü sermaye konularıyla devam edildi.
Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın (SMMMO) üyelerine yönelik düzenlediği eğitim seminerlerine “Transfer fiyatlandırması ve örtülü sermaye” konularıyla devam edildi.
Seminerin açılış konuşmasını yapan Konya SMMMO Başkanı İsmail Turan, mesleki açıdan yoğun tempolarının devam ettiğini, hem mesleki anlamda hem de mesleki olmayan iş yükünün üstlerinde olduğunu belirtti. Turan, “Eğitim seminerlerimize seri şekilde devam ediyoruz. Transfer fiyatlandırması ile ilgili belki uygulama yapmıyoruz ama her an başımıza gelebilecek bir konu. Geçici vergiler ile ilgili geçen seminerimizde söylediğimiz husus gerçekleşti ve geçici vergilerin süresi 18 Şubat’a kadar uzatıldı. Meslektaş olarak hepimiz bir nebze de olsa nefes alma imkanı bulduk. Mart ayı da mesleki açıdan yoğun geçecek. Sizlerin de bildiği gibi gelir vergisi beyannameleri, şirketlerin genel kurulları, kapanış tasdikleri gibi konular bürolarımızda bizleri bekliyor. Bu konular içinde süre uzatımı için hem TÜRMOB aracılığıyla hem de şahsen oda olarak girişimlerimizi gerçekleştirdik. Gelişmelerden sizleri haberdar edeceğiz” dedi.
Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet İçyer ise, periyodik seminerlerinden birinde olduklarını söyleyerek, “Mesleğimiz dışındaki seminerlerde de bir araya geliyoruz. Ama bugünkü konu mesleğimiz açısından ihtisas edilmesi gereken bir konu. İş yükleri her geçen gün artıyor. Öyle yasalar değişiyor ki, tamamen işverenin yükünü de taşır hale geliyoruz” diye konuştu. Geçici vergilerin uzamasına da değinen İçyer, ”Geçici vergilerle ilgili uzatma birilerinin söylemesiyle olmuyor. Gelir idaresi tamamıyla teknolojik olarak konuyu takip etmekte ve sistemden aldıkları rapor doğrultusunda durumun sıkıntısını anlayıp tarihlerde uzatma gerçekleştiriyor. Bizim görevimiz gerek TÜRMOB gerekse Konya odamız olarak gelir idaresini bu konuda uyanık tutma ve yaşanacak sıkıntıları hatırlatma olacaktır. Bunu da hassasiyetle gerçekleştirdiğimizi bildirmek isterim” ifadelerini kullandı.
Açılış konuşmalarının ardından Eski Mali Başmüfettişi Dr. Namık Kemal Uyanık tarafından “Transfer fiyatlandırması ve örtülü sermaye” konularında seminer verildi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA