• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konya Şekerin yatırımlarını dünya görüyor
30 Mart 2010 Salı 15:21

Konya Şeker'in yatırımlarını dünya görüyor

Konya ve Berlinde iki gün arayla düzenlenen iki ayrı töreninde Konya Şeker ve Başkan Konuk ödül aldı.
Konya ve Berlin’de iki gün arayla düzenlenen iki ayrı törende Pankobirlik Genel Başkanı, Anadolu Birlik Holding ve Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk’a iki ayrı ödül birden verildi.
 
Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk, bir hafta içerisinde birisi uluslararası kuruluşlardan olmak üzere iki ödüle layık görüldü. Merkezi Fransa’da bulunan ve kısa adı OMAC olan Yönetim ve Danışmanlık Birliği’nin her yıl verdiği ve birliğe üye firmaların katıldığı anket sonucu oylamayla belirlenen Berlin Evrensel ödülüne bu sene kalite ve mükemmellik alanında oybirliği ile Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk layık görüldü. İkinci ödül ise Cumartesi günü Konya Dedeman Otelinde Sanayi ve Ticaret Bakanı ile Konya Milletvekillerimizin de katılımıyla düzenlenen törende ülke tarımına ve istihdamına katkıları nedeniyle Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk’a bir ödül de Konya Gazeteciler Cemiyeti tarafından verildi.
 
Konya Şeker’e OMAC Mükemmellik ve İdeal Performans Evrensel Ödülü
 
Geçtiğimiz Pazartesi günü Berlin’de gerçekleştirilen törende Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk adına Pankobirlik APK Müdür Yardımcısı Cem Kaptan’ın aldığı ödülü beş kıtadan katılan yaklaşık 100 firmanın yetkililerinin huzurunda takdim edildi. Uluslararası Araştırma, Danışmanlık ve Tanıtım programlarının bir parçası olarak kurulan OMAC Otherways, kalite ve mükemmellik alanında yaptıkları atılımlar ve geliştirdiği organizasyonlarla farklılaşan ve evrensel anlamda örnek teşkil edecek uygulamalara imza atan firmaları ödüllendirmek amacıyla bir ödül komitesi kurdu. OMAC ödül alacak şirketlerin belirlenmesinde ise oylama ve anket usulünü benimsedi. Ödül alacak firmaları belirlerken geniş bir tabanda oylama yaptıran OMAC bu çerçevede, medya kuruluşları, şirketler, reklam ajansları, ticari fuar organizasyonları, Ticaret Odaları ve Büyükelçiliklerin katıldığı anketler sonucu bu yılki ödülün Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk’a verilmesini kararlaştırdı.
 
Geniş bir katılımla ödül sahiplerinin belirlendiği, Mükemmellik ve İdeal Performans Evrensel Ödülleri Takdim Töreni Almanya’nın Berlin kentinde 5 kıtadan yaklaşık 100 kadar firma temsilcisinin katılımıyla Pazartesi günü gerçekleştirildi. Törene katılan iş adamları ve firma temsilcilerine Konya Şeker’in ürün ve teknolojisinin tanıtıldığı törende ortak yatırım ve ticari bağlantılar için de zemin oluşturuldu. Konya Şeker tanıtım filminin gösterildiği törende, Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk adına ödülü Pankobirlik APK Müdür yardımcısı Cem Kaptan, OMAC Başkanı ve CEO’su Charbel S.Tabet’den aldı.
 
KGC’den Konuk’a Ödül
 
OMAC tarafından verilen Kalite ve Mükemmelik ödülü öncesi ise geçtiğimiz hafta ilk ödül töreni Konya’da gerçekleştirildi. Konya Dedeman Otelinde düzenlenen terende ülke ekonomisine kazandırdığı devasa yatırımlar ve istihdama sağladığı katkılar dolayısıyla Konya Gazeteciler Cemiyeti tarafından Pankobirlik Genel Başkanı, Anadolu Birlik Holding ve Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk’a özel ödül verildi.
Konya Gazeteciler Cemiyeti tarafından Dedeman Otel’de düzenlenen “2009 Gazetecilik Başarı Ödülü” töreninde, Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk ödülünü Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün’den aldı. Yılın başarılı gazetecilerinin ödüllerini almasının ardından son olarak kürsüye davet edilen Pankobirlik Genel Başkanı, Anadolu Birlik Holding ve Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk’a son 10 yılda Konya Şeker’de gerçekleştirdiği yatırım ve hizmetlerle, Konya Şeker’in adını tüm dünyaya duyururken ülke istihdamına ve tarımına yaptığı katkılar nedeniyle özel ödül verilmesinin kararlaştırıldığı vurgulandı.
 
Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk kendisine verilen ödülle ilgili olarak ise, ödülü her zaman olduğu gibi yine tüm üreticiler, Konya Şeker çalışanları ve yöneticileri adına aldığını belirterek, Konya Şeker olarak yatırımlara ve ülke istihdamına katkı vermeye devam edeceklerini vurguladı ve Konya Gazeteciler Cemiyeti yönetimine nezaketlerinden dolayı teşekkür etti.
 
Bir hafta içerisinde biri uluslararası bir kuruluş tarafından olmak üzere iki ödüle birden layık görülen Pankobirlik, Konya Şeker ve Anadolu Birlik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk yaptığı değerlendirme de, “Konya Şeker olarak yerelden doğup küresel pazarlara ulaşacak bir marka çıkarma gayretindeyiz. Sınırların ekonomik olarak kalktığı bir dünyada tarım sektörünün ayakta kalması ve ülkemiz için zenginlik üretmeye devam etmesi için mücadele ediyoruz. Bu iki ödül bu anlamda önemlidir ve tam da Konya Şeker’in gelişim sürecini ifade etmektedir; Konya’dan Dünya Markasına. Bu iki ödül kıymetlidir, çünkü bizim Konya’dan bir dünya markası çıkarma mücadelemizde bize moral vermiş, şevk ve azmimizi arttırmıştır” dedi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA