• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konya Şekerin başarısı herkes tarafından alkış alıyor
18 Haziran 2009 Perşembe 15:54

Konya Şeker'in başarısı herkes tarafından alkış alıyor

Pankobirlik Genel Başkanı ve Koınya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk, Erzinca'da konuştu.
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve iş dünyasından patronların da katıldığı Erzincan’da düzenlenen “Girişimcilik, Kurumsallaşma ve Markalaşma Stratejileri” konulu sempozyuma katılan Pankobirlik Genel Başkanı ve Koınya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk’un anlatımıyla gerçekleşen “Konya Şeker’in başarı öyküsü” sunumu büyük alkış aldı.
 
 Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Erdoğan Büyükkasap’ın oturum başkanlığını yaptığı sempozyuma Pankobirlik Genel Başkanı ve Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk, Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Osman Demirdöğen ile Türkiye’nin ilk bayan Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı olan Of Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zühal Akyüzlü konuşmacı olarak katıldı.
 
 Konya Şeker’in başarı öyküsünün anlatıldığı sinevizyon gösterisi izleyenlerden büyük alkış alırken, sempozyumda yaptığı sunumda elde edilen başarıdan söz eden Pankobirlik Genel Başkanı ve Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk, Konya Şeker’in dünyadaki teknolojik gelişmeleri kendi bünyesine katarak dünyalı bir firma olduğunu söyledi.
 
 Konya Şeker’in bugün artık ulusal bir firmadan ziyade küresel bir oyuncu kabiliyetine erişmek noktasında olan değerli bir şirket durumuna geldiğini anlatan Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk şunları söyledi; “Yalnız burada bir hadiseyi daha aktarmak istiyorum. Biz Konya Şeker’de şuna çok dikkat ettik. Birileri kendi parasını kendisi için harcarken, hem parasına çok dikkat eder, hem de harcadığı alanın kalitesine dikkat eder. Birileri, bir başkasının parasını kendisi için harcarken miktarına çok bakmaz, kalitesine bakar. Birileri kendi parasını kendisi için harcarsa paranın miktarına çok dikkat eder, kalitesine riayet etmez. Eğer birileri, birilerinin parasını birileri için harcarsa ne miktarına bakar, ne de kalitesine bakar. Biz, birilerinin parasını kendi paramız görerek, ondan vebal ve sorumluluk duyarak Konya Şeker’in, üreticinin parasını, özellikle haramın ve helalin de olduğu dünyadaki bütün gelişmeleri içine alan bir anlayışla harcadık.”
 
 Erzincan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Başöğretmen Salonu'nda düzenlenen 'Girişimcilik, Kurumsallaşma ve Markalaşma Stratejileri' konulu sempozyuma Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ıan yanısıra, Vali Abdükkadir Demir, AKP Erzincan Milletvekili Sebahattin Karekelle , TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoılu, Denizcilik Müsteşarı Hasan Naiboılu, DDY Genel Müdürü Süleyman Karaman, Kara Ulaştırma Genel Müdürü Talat Aydın, PTT Genel Müdürü Osman Tural, TEDAŞ Genel Müdürü Haşim Keklik, Güral Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral, Boydak Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak, Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, TOOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Aynur Bektaş, eski Türkiye İhracatçılar Meclis Başkanı Oğuz Satıcı, Domino Tekstil sahibi Umut Oran, çok sayıda iş adamı ve çevre illerin Ticaret ve Sanayi Odası başkanları katıldı.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA