• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konya Şekere ödül
15 Mayıs 2012 Salı 09:22

Konya Şeker'e ödül

Konya Ticaret Odası, Konya Ticaret Borsası, Konya Sanayi Odası ve Konya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü tarafından üç kategori de düzenlenen Konya Sosyal Güvenlik Ödülleri 2011 gerçekleştirilen törenle
Konya Ticaret Odası, Konya Ticaret Borsası, Konya Sanayi Odası ve Konya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü tarafından üç kategori de düzenlenen “Konya Sosyal Güvenlik Ödülleri 2011” gerçekleştirilen törenle sahiplerine verildi.

Konya Ticaret Odası, Konya Ticaret Borsası, Konya Sanayi Odası ve Konya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Sosyal Güvenlik Ödülleri 2011” töreni Dedeman Otelde gerçekleştirildi. Törene Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, AK Parti Konya Milletvekilleri Cem Zorlu ve Gülay Samancı, Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Öztürk, Konya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı M. Uğur Kaleli, Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacığil, Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk, üniversite rektörleri, oda başkanları, kamu ve kurum müdürleri ile çok sayıda davetli katıldı.
Törende bir konuşma yapan Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, “Son on yılı hatırladığımızda bir devlet hizmetinin her alanda önemli reformlar gerçekleştirdiğine tanıklık ettik. Doğrusu güvenlik sektöründe, adalette, ulaştırmada, sağlık sektöründe, eğitimde, sosyal politikalarda ve sosyal güvenlikte. Bu devlet geçmişle mukayese edildiğinde hiç karşılaşmadığı ölçüde önemli reformlara imza attı. Bu yeni bir yönetimin işaretidir. Türkiye yeni hedefi olan bir devlet artık. Bu yeni hedefte Cumhuriyetin 100. yılında dünyanın en önemli 10 ekonomisinden biri olduğu kadar, bölgesel güç olmaktan çıkıp küresel bir güç olmaya yelken açmayı hedefliyor. Biz bu hedeflere varabilmek için temel tedbirleri almanın yanında sosyal güvenlik politikalarımızı da toplumun derinine doğru yaygınlaştırmamız gerekiyor. Bu çerçevede şüphesiz atılması gereken adımlardan bir tanesi farkındalığın oluşturulmasıdır. Bugün bu farkındalığın oluşmasına hizmet edeceğimizi dünüşüyorum” diye konuştu.
AK Parti Konya Milletvekili Cem Zorlu, “İşveren ahlakı ve iş ahlakı, bizim temel değerlerimizin zeminini oluşturur. Modern dünyada haklardan bahsedilirken, bizim değer derinliklerimizden sorumluluklarından bahsedilir. Zaten ahlakın temeli de budur. Ahlak, sorumluluğu bilinen bir çerçevede davranma manzumesidir” dedi.
Törenin açılış konuşmasını yapan Konya Sosyal Güvenlik İl Müdürü Cem Dinç ise, SGK İl Müdürlüğü olarak mevzuat gereği işverenlerine bir ödül, onların yanında olduklarını göstermek açısından böyle bir geceyi düzenlediklerini ifade etti.
Protokol konuşmalarının ardından ödül törenine geçildi. Üç kategoride ödüllerin dağıtıldığı törende, “En Fazla Prim Ödeyen İşverenler” sıralamasında ilk sırayı Konya Şeker A.Ş. aldı. Konya Şeker A.Ş. adına ödülü Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk, Vali Aydın Nezih Doğan’ın elinden aldı. Bu kategoride Eti Alminyum A.Ş.’ye ikincilik, Alcen Enerji A.Ş.’ye de üçüncülük ödülü verildi.
“En Fazla Bayan Sigortalı Çalıştıranlar” kategorisinde ise, ilk sırayı Sincap Gıda ve İHT Madd. San. ve Tic. A.Ş., ikinci sırayı Merve Özeleğitim Kurunları A.Ş. aldı. “En fazla Özürlü Sigortalı Çalıştıran” kategorisinde ilk sırayı Alcen Enerji A.Ş., ikinci sırayı Eti Aliminyum AŞ. aldı. Törenin ardından gecede ödül alan işverenler, kendilerine ödül verenlerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA