• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konya Şekerden eğitime destek
03 Kasım 2011 Perşembe 16:40

Konya Şeker'den eğitime destek

Konya Şeker A.Ş. ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında, Ana Kız Okuldayız okuma yazma kampanyası için işbirliği protokolü imzalandı.
Konya Şeker A.Ş. ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında, “Ana Kız Okuldayız” okuma yazma kampanyası için işbirliği protokolü imzalandı.
Konya Şeker Fabrikası toplantı salonunda gerçekleşen imza töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin, 3 yıl önce başlatılan “Ana Kız Okuldayız” kampanyası kapsamında il genelinde okuma yazma bilmeyen 116 bin 962 kişinin eğitiminin hedeflendiğini söyledi. Bugüne kadar açılan 3 bin 110 kursta 47 bin 843 kişiye eğitim verildiğini belirten Şahin, bu eğitim yılında hedeflerinin 36 bin 271 kişinin okuma yazma öğrenmesini sağlamak olduğunu dile getirdi.
Konya Şeker A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk ise, sosyal sorumluluk alarak Konya’da okuma yazma bilmeyen kimsenin kalmaması için kampanyaya destek verdiklerini kaydetti.
Konuk, yüzde 100 okullaşma oranı sağlayan Türkiye’nin, okuldan gelen evlatlarına annelerinin ‘Ben okuma yazma bilmiyorum’ demek zorunda kalmadığı bir ortamı da hazırlamayı başarabileceğini anlatarak, “Annelerin boynunu eğdirmemeli, onları ders çalışan, okuma yazma öğrenmeye gayret eden evlatlarına karşı mahcup etmemeli. Anaların kızlarına ödev yaparken yol göstermesini, destek olmasını sağlayacak ortamı oluşturmalı. Bilmemek, okumaktan yazmaktan mahrum olmak onların değil, bizim eksiğimizdir, hepimizin eksiğidir. Konyalılar olarak bizim de bütün kurumlarımızın, kuruluşlarımızın muhtarlarımızın da taşın altına elini koyması gerekiyor. Bu eksikliği gidermek için yola çıkan herkese, 21’inci yüzyıldaki bu ayıba son vermek için çabalayan, gayret gösteren kurumlarımıza destek olmak, destek vermek hepimizin görevidir. Özellikle de bizim gibi köyden doğmuş ve köyde yaşayan insanlarımız için mücadele eden, varlık sebebini köydeki insanlarımıza hizmet olarak tarif eden bir kurum için öncelikli görevdir. Orada yaşayanlar bizim ortaklarımız. Orada okur-yazar olacaklar Konya Şeker ailesinin fertleri” diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin ve Konya Şeker A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk işbirliği protokolünü imzaladı. İşbirliği protokolü kapsamında Konya Şeker A.Ş. düzenlenecek kurslarda kursiyerlere kırtasiye malzemelerinden oluşan eğitim çantası verecek. Her kursiyer adına bir ağaç dikecek ve bu ağaç kursiyerin yaşamı boyunca kendisinin olacak. Ayrıca kursiyerlere başarılarının artırılması için çeşitli hediyeler verecek. Yazılı ve görsel basında konunun önemini vurgulayan demeçlerde bulunulacak, afiş ve dövizler hazırlanacak.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA