• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konya Şekerde hedef büyük!
05 Ağustos 2013 Pazartesi 17:30

Konya Şeker'de hedef büyük!

Konya Şeker A.Ş.nin 60. Olağan Genel Kurulu yapıldı.
Konya Şeker A.Ş.’nin 60. Olağan Genel Kurulu yapıldı.
Konya Şeker Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin 60. Olağan Genel Kurulu ortakların katılımı ile Konya Şeker Fabrikasında gerçekleştirildi. Toplantıda yıllık bilanço ile yönetim ve denetim kurulu raporları tek tek okundu ve oylanarak kabul edildi. Konya Şeker’in 800 milyon lira olan sermayesi de 100 milyon lira artışla 900 milyon liraya çıkarıldı.
Genel Kurul’da gündem maddeleri üzerinde söz alan Ankara Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Muhittin Bıyıklıoğlu, her genel kurul için geldiklerinde Konya Şeker’in mutlaka yeni bir yatırımına veya sektöre getirdiği yeniliğe şahit olmaktan gurur duyduklarını söyledi.
Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk ise konuşmasına, genel kurula katılan tüm ortaklarına teşekkür ederek başladı. Konuk, Konya Şeker’in bir üretici kooperatifi şirketi olduğunu, kamuoyunda kooperatiflerle ilgili kötü bir algının olduğunu ifade ederek, “Çok şükür Pankobirlik bunları aşmıştır. Türkiye genelindeki bu algıyı Pankobirlik yıkacaktır. Diğer bir kötü algı ise bir şehirde liman yoksa sanayisinin de çok başarılı olamayacağı kaygısıdır. İnşallah, Konya Şeker’le bu algıyı da kıracağız” dedi.
Konya Şeker’in yaptığı tarımsal sanayi yatırımları ve gerçekleştirdiği tarımsal faaliyetler sonucu sektörün ve tarımın amiral gemisi olduğunu kaydeden Konuk, “Tarımın açılmamış karlı yollarını Konya Şeker’le açacağız. Biz bu emanete ihanet etmek için görevi devralmadık. Biz bu emaneti çok daha ötelere taşımak için aldık. Birçok ürün portföyü ortaya çıktı, pek çok yatırım kuruma katılmaya başladı. Yakın bir zamanda gümrük duvarları kalkacak, koruma duvarları içinde ticaret sınırları olmayacak. Bizler, koruma duvarlarının olmadığı yıllara yatırım yapıyoruz. Onun için üniversite kuruyoruz, bu üniversitelerde çiftçi çocuklarına öncelik vereceğiz. Bizim çocuklarımız bugüne kadar hep horlandı. Artık bundan sonra açık açık söylüyorum, bizim çocuklarımız horlanmayacak” dedi.
Konuk, Türkiye Cumhuriyetinin 100. kuruluş yılında hedeflerinin dünyanın ilk 5 şirketi arasına girmek olduğunu açıkladı. Konuk sözlerine şöyle devam etti; “Konya Şeker olarak biz 2023 vizyonuyla paralel bir hedefe sahibiz. Dünyanın en büyük tarım ekonomileri arasında ilk 5’te yer alacak Türkiye’ye dünyanın en büyük 5 gıda markasından birine sahip olmak yaraşır ve inşallah Konya Şeker o hedefi realize etme gururunu yaşayacak. Bizim hedefimiz dünyanın en büyük 5 gıda markasından biri olmak. Geldiğimiz nokta itibariyle hedefimize de adım adım ilerlediğimizi rahatlıkla söyleyebilirim.”
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı
  • “Konut almakta acele edin”

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA