• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konya Şeker’e Enerji ödülü
14 Ekim 2010 Perşembe 13:55

Konya Şeker’e Enerji ödülü

Türkiye Uluslararası Yenilenebilir Enerji Kongresi (Turkish İnternational Renewable Energy Congress-TİREC) 2010 yılı yenilenebilir enerji ödü

Türkiye Uluslararası Yenilenebilir Enerji Kongresi (Turkish İnternational Renewable Energy Congress-TİREC) 2010 yılı yenilenebilir enerji ödülleri sahiplerini buldu. Seçici kurul “Proje Geliştirici” olarak Konya Şeker’e ödül verdi.

İstanbul’da düzenlenen törende, rüzgar, güneş, karbon piyasaları ve biyoenerji kategorilerindeki ödüller, alanlarında proje geliştirici ve çözüm üretici şirketlere dağıtıldı. Prof. Dr. Günnur Koçar, Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu, Prof. Dr. Raşit Turan, Prof. Dr. Tanay Sıdkı Uyar, Prof. Dr. M. Pınar Mengüç, Dr. Hüdai Kara ve Mehmet Öğütçü’den oluşan Seçici Kurul, Konya Şeker’i Biyoenerji kategorisinde proje geliştirici olarak 2010 yılı ödülüne layık gördü.
 
Tarım ürünlerinden biyoetanol ve biyogaz üretim projeleri ile ödüle layık görülen Konya Şeker’in ödülünü Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk adına ARGE Koordinatörü Aysın Ünal aldı. Ünal, Konya Şeker’in biyoenerji alanındaki çalışmaları hakkında bilgiler verdiği teşekkür konuşmasında Türkiye nüfusu kadar fidanı toprakla buluşturma hedefi ile yürütülen ağaçlandırma çalışmaları ve bitkisel sanayi atıklarının enerji üretiminde kullanılmasına yönelik yatırımların, uluslararası düzeyde çevre yaptırımları kapsamında ileride ülkemizin karşısına çıkacak karbon kredisi açısından da avantaj sağlayacağını vurguladı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA