• Konya25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konya Şeker, üreticinin sahibi
19 Ocak 2012 Perşembe 15:07

Konya Şeker, üreticinin sahibi

Konya Şekerin Türk tarımına kazandırdığı tarımsal sanayi yatırımlarını gezerek, yerinde gören Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Birliği ve Türkiye Süt Üreticileri Birliği başkanları ve yöneticileri...
Konya Şeker’in Türk tarımına kazandırdığı tarımsal sanayi yatırımlarını gezerek, yerinde gören Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Birliği ve Türkiye Süt Üreticileri Birliği başkanları ve yöneticileri, gördükleri yatırımlardan sonra ortak bir açıklama yaptılar ve, “Biz burada, üreticilerin, et ve süt üreticilerinin sahibi olabilecek bir Konya Şeker gördük” dediler.
Konya Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı ve Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Üst Birliği Genel Başkan Yardımcısı Nazif Karabulut’un davetlisi olarak Konya’ya gelen ve aralarında Bursa, Kayseri, Diyarbakır, Aksaray, Manisa, Sakarya, Sivas, Malatya, Amasya Suluova ile Çanakkale Kırmızı Et Üreticileri Birliği ve Türkiye Süt Üreticileri Birliği başkan ve yöneticilerinin de bulunduğu kalabalık bir heyet, Konya Şeker’in son yıllarda ülkemize kazandırdığı tarımsal sanayi yatırımlarını ziyaret ettiler.
Konya Şeker’in ülke hayvancılığına yönelik yatırımlarını yerinde görmek üzere Konya’ya gelen heyet, Dünyanın en büyük et ve süt tesisi olarak inşa edilen ve ülke hayvancılığına ciddi anlamda katkı verecek olan Panagro Et-Süt Entegre Gıda Kompleksi’ni inşaat alanını gezdiler. Bir yıl gibi kısa sürede bitirilmesi planlanan ve bu yılın ortalarına doğru hizmet vermeye başlayacak olan tesisleri gezen heyet,  bu tesisler sayesinde ülke hayvancılığının yeniden ayağa kalkacağını, et ve süt üreticilerinin bu tesislerle birlikte kalkınacağını belirterek, ”Bizi, yani üreticileri kurtaracak havaya, suya ve hayata ihtiyacımız olan her şeyin bu tesislerde  var olduğunu gördük. Pankobirlik Genel Başkanı sayın Recep Konuk beyin önderliğinde gerçekleştirilen bu yatırımlar sayesinde et ve süt ithal eden ülkemiz, en kısa zamanda et ve süt ihraç eden ülke konumuna gelecektir. Bu yatırımları gördükten sonra hayvancılık noktasında lider ülke olacağımıza olan inancımız arttı” dediler.
Panagro Et-Süt Entegre Gıda Kompleksi’nden sonra Şeker Süt Çiftliği, Taşağıl Angus Çiftliği, Yem Tesisleri, Çumra Şeker Kampüsü içerisinde bulunan diğer tesisler ve seraları gezen Türkiye Kırmızı Et ve Süt Üreticileri Birliği heyeti, Konya’nın tarımsal sanayi yatırımları konusunda çok şanslı bir kent olduğunu ifade ederek şunları söylediler;
“Konya Şeker’i sadece TV’lerde çıkan haberlerden tanıyoruz. Buraya gelmeden önce böyle devasa tesislerin hem de tarım dışı arazilere yapılan yatırımları göreceğimizi tahmin bile etmiyorduk. Ancak, geldik gördük ki, Konya Şeker ve onun çok çalışkan yöneticisi sayın Recep Konuk bey gerçekten Türk tarımı ve hayvancılığı için ciddi yatırımlar yapmışlar. Kendilerine ülkemize kazandırdıkları yatırımlar için çok teşekkür ediyoruz. Dileriz, bu yatırımlarla birlikte ülkemizin ve ülke tarımının önü açılır, üreticilerin ufku gelişir ve tarımsal ürünler konusunda dün kendi kendine yeten bir ülke iken, bugün ithal eden bir ülke konumundan kurtuluruz.
Bu tesislerde ülke hayvancılığının besi ve süt üreticilerinin sorunlarının tespit edildiğini ve en kısa zamanda da bu sorunların çözülebileceğini gördük. Türk insanı çalışkan ve beceriklidir. Konya’da biz bunun örneklerinin en güzellerini gördük. Bu tesisleri ülkemize kazandıran başta Pankobirlik Genel Başkanımız sayın Recep Konuk bey olmak üzere, tesislerin yapımında emeği bulunan herkese sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.”
YORUMLAR
son teknoloji
metin süren
Çok yerinde ve güzel bir gezi olmuş tespitlerde fazla yok eksik var çok doğru. Et ve Süt'ün ayrıca hayvansal üretiminde Merkez Bankası Konya olacak herkez üretecek yetiştirecek Konya Şeker Et-Süt tesislerine getirecek burada yakında bunun borsasıda kurulur. Panagroda beğenilmeyen et ve süt sonra başka tesislere gidecek. Soğuk Havanın taksimi nasıl Afyondan yapılırsa Türkiyeye Et ve Sütün hatta Patatesinde taksimi Konyadan yapılacak bundan sonra. Emeği geçenlere Teşekkürler Recep Konuk beye de çok teşekkürler. Eminim hayvan canlı girecek el değmeden son teknoloji kullanılarak son ürün olarak paketlenip çıkacaktır. Helal üretim sağlıklı üretim, Helal Olsun ama Konya Şeker olsun!!!
212.174.172.2
uyanın eeey Konya
Vehbi Yıldız
dün ne okuduk? Konya patateste marka şehir haline geliyormuş peki nasıl? Konya Şeker patates işleme tesisi kurmuş 2 sene de kendini ödemiş kapasite artırımına gidecek pozisyona gelmiş Türkiye piyasasının %25i ni karşılar olmuş eee patates üretimi artmış. kim kazanmış? Konya Çiftçisi... yatırımı kim yapmış Recep Konuk...işte bu yüzden çamur atılıyor durdurabilmek için. şimdi bu haberde ne diyor özetleyim çok değil 1-2 sene içerisinde en iyi et en iyi süt ve en modern besicilik bunların başkentide Konya olacak... kim kazanacak Konyalı Kim???? KONYA!!! peki kim kaybedecek sayayım mı? kaç il kaybedecek ve şer güçlerini finanse edecek? artık uyanma vakti!!!
212.174.172.2
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA