• Konya-1 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konya Şeker Tasarruftan Ne Kadar Kar Etti?
23 Şubat 2009 Pazartesi 17:33

Konya Şeker Tasarruftan Ne Kadar Kar Etti?

Recep Konuk, Konya Şeker ve Çumra Şeker fabrikalarında yaptıkları yeni yatırımlar ve iyileştirmeler sonucu toplamda 146 milyon dolara yakın tasarruf sağladıklarını ifade etti.

Pankobirlik Genel Başkanı Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk, Konya Şeker ve Çumra Şeker fabrikalarında yaptıkları yeni yatırımlar ve iyileştirmeler sonucu toplamda 146 milyon dolara yakın tasarruf sağladıklarını ifade etti.

Konuk, yaptığı açıklamada, bugüne kadar verdikleri destek ve yaptıkları yatırımlar ile çiftçilere önemli kazançlar sağladıklarını söyledi.

Konya Şeker olarak tasarruf noktasında da çevreye örnek gösterilebilecek bir kurum olduklarının altını çizen Konuk, ''Dünyada yaşanan küresel kriz, tasarrufun önemini bir kat daha artırdı. Kurumlar, şirketler, tüketici tasarruf tedbirlerini uygulamaya koydu. Bu çerçevede biz de hayata geçirdiğimiz tasarruf tedbirleriyle bu alanda önemli bir kazanç sağladık'' dedi.

Konuk, Konya Şeker'de yaptıkları otomasyon ve buhar düzenlemesi gibi yaptıkları iyileştirmeler sonucu yakıttan 4 milyon 39 bin dolar civarında tasarruf sağladıklarını vurgulayarak, sadece melas tasarrufundan 81 milyon 320 bin dolar kazanç sağlıklarını belirtti.

İşletmelerde önemli olanın tasarruf tedbirleri ile maliyeti düşürmek olduğuna vurgu yapan Recep Konuk, “ Bir ürünün maliyet ve kalite değerleri dünyayla örtüşüyorsa, o zaman hayat şansı vardır. Bizim yaptığımızın özü budur, maliyeti düşürüyoruz, kaliteyi artırıyoruz. Bu sayede rekabet şansımız artıyor'' diye konuştu.

 

 

 

 

  

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA