• Konya27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konya Şeker mazot dağıtımına başladı
10 Haziran 2011 Cuma 15:41

Konya Şeker mazot dağıtımına başladı

25,2 Milyonluk Nakit Avans Dağıtan Konya Şeker, Şimdi de 20,7 Milyonluk Mazot Dağıtımına Başladı.

Ülke tarımının kalkınması ve tarımsal sanayinin gelişmesi amacıyla gerçekleştirdiği vizyoner yatırımlarla tarım sektöründe önemli bir misyonu üstlenen Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk’un önderliğinde Konya Şeker, hasat mevsimi öncesi sağladığı ayni ve nakdi avans destekleriyle üreticilerin tarımsal faaliyetlerini sürdürebilmeleri için de ciddi anlamda katkı veriyor.

Konya Şeker, ülke ve bölge tarımının sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla bir yandan yatırım yapıyor, diğer yandan ürettiriyor, öte yandan da üreticilerin yaşam standartlarının yükselmesi için avans desteğini sürdürüyor. Bundan 10 gün önce 25.2 milyon liralık nakdi avans desteği veren Konya Şeker, bugünden(Cumartesi) itibaren de 20.7 milyon lira değerinde 5 milyon 800 bin ton motorini üreticilere dağıtıyor. Bugün dağıtılan motorin desteğiyle birlikte üreticilere yeni kampanya döneminde toplam 101.6 milyon liralık avans şimdiden ödenmiş olacak.

Üreticilere motorin desteği verilmesiyle ilgili açıklamada bulunan Pankobirlik Genel Başkanı Başkanı Recep Konuk, “tarımsal üretimde sürekliliğin sağlanabilmesinin ilk koşulu üreticinin desteklenmesidir” derken, Konya Şeker’in bunu değişmez bir öncelik kabul ettiğini söyledi.

Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, Üreticilere sağlanan ayni ve nakdi avans destekleriyle üreticilerin tefecilerin elinden kurtarıldığını, verilen avanslarla da tarlada işlerin en yoğun olduğu, çapanın devam ettiği bu dönemde ve harman öncesi üreticilerin rahat bir nefes almalarını sağladıklarını belirterek, “ülke ekonomisinin istikrarının teminatlarından biri tarım sektörüdür. Tarım sektörünün ülkemiz ekonomisine daha çok katkı vererek refah üretmesi, sektörün kalkınması ve tarımsal sanayinin gelişmesi ise tarımsal üretimin sürmesine bağlıdır. Konya Şeker olarak gerek tarımsal sanayide gerekse tarımın her alanında faaliyet gösterirken, tarımsal üretimin sürekliliğini sağlamak için üreticilerimizi de desteksiz bırakmıyoruz. Yaptığımız her destek üretimin artmasına yöneliktir. Biz hem üretim yapıyoruz, hem ürettiriyoruz, hem devletimize karşı yükümlülüklerimizi yerine getiriyor, hem de ürettiğimiz katma değer ile ülke ekonomisine de katkı veriyoruz” dedi.

Gelişmiş ülkelerde tarımın desteklendiğini ifade eden Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk şunları söyledi;
“Bugün dağıtımına başladığımız motorin desteği bizim çiftçi odaklı bir şirket olmamızın neticesidir. Tarım sektöründe birinci öncelik girdileri olabildiğince ucuz temin etmek, girdiyi sağlama almaktır. Konya Şeker’in ayni avans çerçevesinde üreticisine dağıttığı motorinde bu amaç için dağıtılıyor. Çiftçimiz tarlada işlerini yapmak için motorini, motorinin parasını nereden bulacağım derdinden kurtuluyor. Aldığı motorine gelecek aylarda gelecek zamlardan da bizim üreticimiz etkilenmeyecek. Onları ne piyasaya ne de tefecilere ezdirmemekte kararlıyız. Motorin parası için onların kimsenin önünde boyun bükmesine biz müsaade etmedik, etmeyiz. Tarım sektöründe gelişmiş ekonomilerle rekabet etmek istiyorsak bunun ön koşulu üreticinin ve üretimin desteklenmesidir.

Biz Konya Şeker olarak bugüne kadar üreticilerimizi sahipsiz bırakmadık ve sürekli olarak onlara her türlü desteği ve katkıyı verdik. Bizim desteğimiz tohum tarlaya atılmadan başlıyor ve hasattan sonra da devam ediyor. Biz üreticiyi desteklemenin, üretime sahip çıkmak anlamına geldiğini idrak etmiş bir şirketiz. Bunun neticesinde de Konya Şeker hinterlandında bir yandan tarımsal üretim çeşidi ve hacmi sürekli artarken, öte yandan da yapılan yatırımlarla tarımsal sanayinin gelişmesine katkı veriyor, doğrudan ve dolaylı istihdamı istikrarlı bir şekilde arttırıyoruz. Ülke ekonomisine katkı yaparken, ürettiğimiz katma değerle çiftçi refahının yükselmesine hizmet ediyoruz. Yani sözün özü hem ürettik, hem ürettirdik, hem destekledik, hem de ürettiğimiz katma değerle refah dağıttık.”

 
YORUMLAR
haberin başlığı
talat keskin
haberin başlığı sanki sadaka dağıtıyor gibi olmuş... konya şeker sözleşme dahilinde veriyor by mazotu ve değerini de cari fiyat üzerinden değil ün yüksek fiyattan alıyor yani kimse kimseye bişey dağıtmaz... sayın recep konuk ayrıca nedne hep çumraya yatırım yapıyor ve altınekin vb yerlerdeki yatırımlar da neden hep yabancılar istihtam ediliyor...gecen yıl şeker polarıyla oynadılar çifçiyi zara ettirdiler ve bunun gibi bi sürü şey... tayyip bu adamı nie almıydüşünmeli..or listeye biraz
88.226.84.94
teşekkürler
çiftçi çocuğu
rahmetin bol olduğu bu aylarda çiftçinin aldığı en güzel haber bu olsa gerek...yoksulluğun en çok yaşandığı kesim olan çiftçilerimize böyle desteklerle tarımsal kalkınmanın önünü açan Recep Konuk ve başkanı bulunduğu pancar kooperatifini tebrik ederim. herkez biliyor ki bu destek sadece pancar da değil çiftçinin her alanda imdadına yetişiyor.
212.174.172.2
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA