• Konya-2 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konya Şeker hep çiftçinin yanında
22 Mart 2009 Pazar 14:47

Konya Şeker hep çiftçinin yanında

Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk pancar bedelleri ödemelerini yine erkene çekerek hem sıkıntıda ki çiftçinin imdadına yetişti

Üreticilerin zor günlerinde hep yanında olan ve her fırsatta destekleyen Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk pancar bedelleri ödemelerini yine erkene çekerek hem sıkıntıda ki çiftçinin imdadına yetişti, hem de piyasalara sıcak para akışı sağlayarak Konya ekonomisine rahatlama getirdi.

Gübre, tohum, mazot gibi tarımsal desteklerin yanı sıra nakdi avans, kömür, şeker gibi destekleri ile çiftçilerin ayakta kalmasını sağlayan kuruluş olarak dikkat çeken Konya Şeker çiftçinin sıkıntıda olduğu her zaman yanında olma geleneğini bu yıl da sürdürerek pancar bedeli ödemelerini erkene aldı.

Konya Şeker’in büyümesini son 8 yılda rekor düzeye çıkaran ve kurumun önce ulusal sonra da  küresel oyuncular arasına girmesini sağlayan Pankobirlik Genel Başkanı ve Konya Şeker A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk, üreticileri ciddi anlamda desteklediklerini, gübre, tohum, akaryakıt ve nakdi olarak sürekli katkı verdiklerini belirterek, “Ürettiğinden başka geliri olmayan çiftçiyi, bir yönetici olarak desteklemek bizim ilkelerimiz arasındadır. Biz, üreticimizden aldığımız gücü yine onlarla paylaşarak hep birlikte büyümemizi sürdürüyoruz ve sürdürmeye de devam edeceğiz” dedi.

Göreve geldiği 1999 yılından bu yana avansları ve pancar bedellerini sözleşme tarihinden önce ödeyerek çiftçinin gerçek dostu olduğunu gösteren Konuk dünya da yaşanan global kriz nedeniyle sıkıntı yaşayan piyasalara da can suyu vermiş oldu. Konya Şeker’i öncelikli olarak ulusal oyuncular arasına sokan daha sonra da küresel bir oyuncu haline getirerek büyük başarılara imza atan PANKOBİRLİK Genel Başkanı ve Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk bu müjdesi ile çiftçinin gerçek dostu olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.

Konya Şeker, bu kampanya döneminde üreticilerden yaklaşık 3 milyon 300 bin ton pancar alımı gerçekleştirdi ve bunun karşılığında üreticilere 427 milyon TL’lik ödeme yaptı.

2008/2009 kampanya döneminde Konya Şeker, üreticilere pancar bedelinin % 62 sini Gübre, tohum, ilaç, mazot, nakliye bedeli, şeker ve nakdi avans olarak öderken dün başlayan ödemelerle birlikte üreticilere toplam 314 milyon TL pancar bedeli ödemiş oldu.

Son 5 yılda yapılan devasa yatırımlarla tarımın kalkınmasına ve tarımsal sanayinin gelişmesine ciddi anlamda katkı veren Konya Şeker’in bir dünya şirketi olduğunu kaydeden Konuk, “Biz yatırım yaparken, bir yandan da üreticilerinizi desteksiz bırakmadık. Onların her zor zamanlarında yanlarında olmaya çalıştık. Üreticilerimizin sıkıntılarına yardımcı olabilmek için de pancar bedeli ödemelerini erkene aldık. Bu aynı zamanda piyasaların hareketlenmesini de sağlayacaktır. Konya Şeker olarak yatırıma, üretime ve üreticilerimizi desteklemeye devam edeceğiz. “ dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA