• Konya24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konya Şeker çalışanları cana can katıyor
03 Ocak 2011 Pazartesi 14:41

Konya Şeker çalışanları cana can katıyor

Kendilerinden sonraki hayatları düşünen 911 Konya Şeker çalışanı, organ bağışı kampanyasına katıldı.

Tarım ve tarımsal sanayinin geliştirilmesinde “ilk”ler ve “en”lerle ön plana çıkarak şeker tarihinin rekorlarını alt üst eden Konya Şeker, sosyal sorumluluk alanında da öncü olmaya devam ediyor. Konya Şeker’in 911 çalışanı organ bağışı kampanyasına katılarak rekor kırdı.

Pankobirlik, AB Holding ve Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk’un teşviki ile O’nun önderliğinde başlatılan organ bağışı kampanyasına AB Holding çatısı altında bulunan tüm iştiraklerin çalışanları katıldı. 3-9 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen Organ Bağışı Haftası dolayısıyla Konya Şeker’de başlatılan kampanya sonuçlandı ve 911 kişi gönüllü olarak organ bağışında bulundu.
Konya genelinde 2008 yılında sadece 351 kişinin organ bağışında bulunduğu dikkate alındığında, AB Holding çatısı altında bulunan iştiraklerde çalışanların yüksek katılımlı organ bağışında bulunmalarıyla kampanya bir başka anlam kazandı. Konya Şeker’in gerçekleştirdiği bu yüksek katılımlı kampanya ile birlikte Konya’nın organ bağışı sıralamasında üst sıralara çıkacağı tahmin ediliyor.
Organ bağışıyla ilgili görüşlerini açıklayan Pankobirlik, AB Holding ve Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk, bir organla bir insan hayatının kurtulduğu gerçeğinin dikkate alınmasını ve tüm insanların organ bağışında bulunmaları gerektiğinin altını çizerek, şunları söyledi;
“Biz, kurum olarak hem insanlık görevimizi, hem de sosyal sorumluluğumuzu yerine getirdik. Kamu ya da özel tüm kurumları bu konuda hassas davranmaya, çalışanlarını teşvik etmeye, organ bağışı hakkında yanlış bilinenler konusunda insanlarımızı aydınlatmaya davet ediyoruz. Hem Türkiye sıralamasında Konya hem de dünya ülkeleri arasında ülkemiz organ bağışı konusunda maalesef cömertliğimize, yardımlaşma geleneğimize yakışmayacak bir düzeydedir. Hiçbir insanımızın benden sonra tufan anlayışında olmadığını biz biliyoruz. Bizim medeniyetimiz el ile de dil ile de hayır işlerinde bulunmayı emrediyor. Yani hem madden hem manen hayrı, iyiliği emrediyor.
 Peygamber Efendimiz (S.A.V.) insanların en hayırlısı insanlara en faydalı olandır buyuruyor. Böyle bir medeniyetin mensuplarının kendinden sonrakileri düşünmemesi, dua almayı, hayır işlemeyi istememesi mümkün mü? Maide Suresi 32. Ayeti şöyle buyuruyor; her kim de birini –hayatını kurtararak- yaşatırsa sanki bütün insanları yaşatmıştır. Böyle bir sevabı amel defterine yazdırmayı istememek mümkün mü? Bizce değil. O zaman eksiklik ne? Meselenin insanlarımıza kuşkularını giderecek şekilde anlatılamaması. Biz paylaşınca, kuşkuları dağıtınca nasıl bir sonuç alınacağını Konya Şeker Ailesi olarak gösterdik. O nedenle kamu veya özel tüm kurumlarımıza bu konuda görev düştüğünü söylüyor ve herkesi organ bağışında bulunarak kararan hayatları aydınlığa çıkarmak için hassasiyet göstermeye, hassas davranmaya, bir umut ışığı yakmaya davet ediyorum.  Organ bağışı konusundaki hassasiyetin artması, kararan hayatlar için umut ışıklarının sayısının artması en büyük temennimizdir.
Biz Konya Şeker Ailesi olarak hassasiyetimizi gösterdik. Kampanya’ya katılan tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Kampanyada elde edilen başarı onların duyarlılıklarının göstergesidir. Ülkemizde 60 bin vatandaşımız yeniden hayata bağlanmak için organ nakli bekliyor. Özellikle ülkemizde eksikliği hissedilen ve binlerce insanın umutla beklediği organ bağışı gibi önemli bir konuda kurum çalışanlarımızın gösterdiği hassasiyet sonucu başarıya ulaşan kampanyanın bizim için anlamı büyüktür. Bu kampanya ile Konya Şeker Ailesi şunu demiştir, biz bizden sonrakileri de düşünüyor ve çalışarak, üreterek sahip çıktığımız ülkemizin her meselesine de duyarlılık gösteriyoruz. Bu mesaj önemlidir.”

AB Holding çatısı altında bulunan şirketlerde çalışanların bu bilinç ve düşünceyle organ bağışında bulunmalarının güzel ve anlamlı bir davranış olduğunu belirterek, organ bağışında bulunanları kutlayan Recep Konuk, “Sporda, eğitimde ve ağaçlandırmadaki sosyal sorumluluklarını başarıyla yerine getiren Konya Şeker, organ bağışıyla da belki Türkiye’de, hatta dünyada bir ilki gerçekleştirmiştir. Şu gerçeği aklımızdan çıkarmamalıyız. Bağışlanan her organ, hayata bağlanan bir candır. Çünkü, bizler yaptığımız organ bağışıyla, bizden sonrakilere hayata tutunma şansı tanıyoruz. Organ bağışında bulunarak, kendisinden sonraki insanlara hayata tutunma fırsatı tanımayı kendine borç bilen, insani sorumluluk kabul eden tüm çalışanlarımızı canı gönülden kutluyor ve herkesi organ bağışında bulunmaya çağırıyorum” diye konuştu.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konyaspor'dan teknik direktör açıklaması
  • Yolcu otobüsü devrildi: 3 ölü, 20 yaralı
  • Ekmek fırınında patlama paniğe neden oldu
  • Yüzmek için girdikleri gölette boğuldular!
  • Konyalı Abdüllatif Şener'e yine tepki gösterdi!

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA