• Konya24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konya Şeker asrın projesini yapıyor
11 Eylül 2011 Pazar 11:02

Konya Şeker asrın projesini yapıyor

Yönetmen, mimar, yazar Mehmet Taşdikenin Hüyük ilçesine bağlı Çavuş beldesinde köye dönüş amacıyla dekorunu kurduğu Sonsuz Şükran Köyü projesine sanat çevresinin ilgisi artarak devam ediyor.
Yönetmen, mimar, yazar Mehmet Taşdiken’in Hüyük ilçesine bağlı Çavuş beldesinde köye dönüş amacıyla dekorunu kurduğu “Sonsuz Şükran Köyü” sosyal sorumluluk projesine sanat çevresinin ilgisi artarak devam ediyor.
Konya’nın Hüyük ilçesine bağlı Çavuş beldesinde oluşturduğu “Sonsuz Şükran Köyü” projesi kapsamında yaptığı kerpiç evlerle kültür ve sanat adamlarının yanı sıra medyanın da yoğun ilgisini çeken proje mimarı, İstanbul’daki “Fransız Sokağı”nın da kurucusu olan Yönetmen Mehmet Taşdiken, bu köyde doğmuş birisi olarak köyüme ne yapabilirim diye yıllarca düşündüğünü ifade etti ve iç Anadolu’nun  özellikle de Konya’nın uygarlıkların merkezi olduğunu söyledi.
Taşdiken,  “Selçuklu’ya başkentlik yapmış bu toprakların layık olduğu yerde olmadığını düşünüyordum. Bu düşünceler içerisinde böyle bir proje ortaya çıktı. Doğduğum topraklara vefa borcum olan bu proje Anadolu kültürünü yeniden yeşertecek” dedi.

RECEP KONUK ASRIN PROJESİNİ YAPTI-

Köyüne geldiğinde ilk dikkatini çeken olayların başında Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk’un önderliğinde gerçekleştirilen ağaçlandırma çalışmalarının geldiğini söyleyen Yönetmen, Yazar Mehmet Taşdiken, “Bana göre Konya Şeker’in yaptığı ağaçlandırma çalışmaları asrın projesidir” diyerek, konuşmasını söyle sürdürdü;
“Bu konuda emeği geçen başta Pankobirlik Genel Başkanı sayın Recep Konuk olmak üzere tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum ve böyle bir çalışmaya önayak oldukları için de kutluyorum. Bu arada, Pankobirlik Genel Başkanı sayın Recep Konuk beyi de Sonsuz Şükran Köyü’nde, aramızda görmek istiyoruz.”

ÇUMRA ŞEKER’DEN ETKİLENDİM-

Sonsuz Şükran Köyü projesine destek veren Çavuş Beldesi Belediye Başkanı Mehmet Çiğdem, Çavuş Beldesi’nin kültür merkezi olma yolunda önemli bir mesafe aldığını belirterek, Belediyeler Birliği olarak ziyarete gittikleri Çumra Şeker Entegre Tesisleri’nden çok etkilendiğini söyledi.
Çigdem, Çumra Şeker Entegre Tesisleri’nde ençok dikkatini çeken konunun muz yetiştirilmesi olduğunu ifade ederek, “İnsanlara, Çumra Şeker’de muz yetiştirildiğini söylediğimde hayret ettiler” dedi ve konuşmasında şunları ifade etti;
“Beldemize gelen herkese Pankobirlik Genel Başkanı sayın Recep Konuk’un yaptığı yatırımları ve hizmetleri anlatıyorum. Yediden yetmişe herkes Recep başkanın tanınıp sevildiğini söylüyor. Biz, bu topraklara sevdalı olan sayın Recep Konuk’u kendimize örnek alıyoruz. Sayın başkanımızı da aramızda görmekten büyük onur duyacağız. Bize şeref verirse mutlu oluruz.”
“Türk ve dünya sanatçıları Anadolu kültürüne kesin dönüş yapıyor” sloganıyla başlatılan “Anadolu’ya Şükran Buluşmaları” başlığı adı altında yapılan sanatsal etkinlikler ve kermes, Çavuş Beldesi’nin yamacına yapılan Sonsuz Şükran Köyü’nde film gösterimleri, söyleşiler, seminerler, sergiler ve konser etkinlikleri yapılıyor. Etkinliklerin 20 Eylül’e kadar devam edeceği belirtildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da HDP terörü! AK Parti ekibine saldırdılar
  • Konya'da gece yarısı korkutan yangın
  • Konya'da feci kaza! 6 saat yardım bekledi
  • Konya'da gergin gece! Pompalı ile dehşet saçtı: 9 yaralı
  • Milletin hastanesinde çalışmalar devam ediyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA