• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konya Şeker Anadolu insanını sevindirdi
10 Ağustos 2011 Çarşamba 13:11

'Konya Şeker Anadolu insanını sevindirdi'

Karaman, Konya Şekerin başarısıyla gurur duyuyor
KARSİAD Başkanı Ali Kamer: Konya Şeker bu başarısıyla Anadolu’ya örnek bir model olmuştur.

AK Parti Karaman Milletvekili Mevlüt Akgün: Konya Şeker, bugün dünyada örnek gösterilebilecek, Türkiye’de ise parmakla işaret edilebilecek çok büyük bir başarı örneği sergilemiştir.

KTSO Başkanı Mustafa Toktay: Konya Şeker’in sosyal sorumluluk projesi kapsamında yaptığı ağaçlandırma çalışmaları gurur vericidir.

AK Parti Karaman Milletvekili Lütfi Elvan: Konya Şeker yine farklı sektörlerde hem bu bölgeye hem de Türkiye’ye öncülük eden kuruluş olmaya devam edecektir.

 
İstanbul Ticaret Odası tarafından her yıl geleneksel olarak açıklanan Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu değerlendirmesinde geçen yıla oranla iki basamak birden yükselerek istikrarlı bir büyüme gösteren Konya Şeker’in bu başarısı Karaman’da gururla karşılandı.
 

Karaman Sanayici ve İşadamları Derneği (KARSİAD) Başkanı Ali Kamer:
“İstanbul Sanayi Odası’nın Türkiye’deki ilk 500 kuruluş arasında Konya ve Karaman’dan firmaların yer alması bizleri çok memnun etmiştir. Bu firmalar arasında Konya Şeker’in 34.sırada yer alması ise çok büyük bir başarıdır. Bu başarı Anadolu’ya örnek bir model oldu. Bu anlamda Recep Konuk ve ekibini kutluyorum. Şahsım ve Karaman Sanayici ve İşadamları Dernek Başkanı olarak bundan sonrada başarılarının devamını diliyorum. Büyük bir kuruluş olan Konya Şeker’in Karaman’da da yatırımlarını görmek istiyoruz. Bizler kendisine her konuda yardımcı olmaya hazırız.”       

AK Parti Karaman Milletvekili Mevlüt Akgün:
“İstanbul Sanayi Odası’nın Türkiye’de en büyük 500 sanayi kuruluşu değerlendirmesinde Karaman’dan ve Konya’dan firmaların yer alması Anadolu insanı olarak bizleri sevindirmiştir. Gerçekten Anadolu kaplanları dediğimiz hızla büyüyen sanayi devlerimiz, şirketlerimiz, Türkiye’ye örnek olan, model olan, kendi yağıyla kavrulan firmalar olarak çok güzel örnekler olarak karşımızda duruyor. Özellikle Konya Şeker’in bu firmalar arasında ilk 50 arasında yer alması gerçekten bölge insanı olarak Karamanlılar olarak bizleri çok memnun etmiştir. Konya Şeker ailesine başarılar diliyor ve teşekkür ediyoruz. Konya Şeker kısa süre içerisinde kendinden beklenmeyen başarılara imza atarak bu gün dünyada örnek gösterilebilecek, Türkiye’de ise parmakla işaret edilebilecek çok büyük başarı örneği sergilemiştir. Bu bir başarı hikâyesidir. Bu başarı hikâyesini gösteren başta Recep Konuk olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarını ben bir Karamanlı olarak, bir hemşerisi olarak buradan tebrik etmek istiyorum. Ayrı zamanda Konya Şeker’i bu Konya çevresine yaptığı, Anadolu’ya can veren, Anadolu’ya hareketlilik veren bu yatırımlarından dolayı kutlarken, aynı yatırım heyecanını Karaman’da da görmek ve Karaman’a da Konya Şeker’in adını yazdıracak önemli bir sanayi tesisi kazandırmak için Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk’u Karaman’a davet ediyorum.”

Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Toktay:
“İstanbul Sanayi Odası tarafından yapılan değerlendirmede 500 büyük sanayi kuruluşu arasına giren Karaman’daki üç firmamız ve bölgemizdeki Recep Konuk başkanlığındaki Konya Şeker çalışanlarını kutluyor ve tebrik ediyorum. Konya Şeker 36. sıradan 34.sıraya çıkarak Kooperatiflerde de bir örnek model teşkil etmiştir. Aynı zamanda sosyal sorumluluk projesi içerisinde kendi kanaatimce Karaman ve Ankara karayolu üzerindeki yaptığı ağaçlandırma çalışmalarından dolayı Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk Bey’e teşekkür ve şükranlarımı sunuyor başarılarının devamını diliyorum.”   

AK Parti Karaman Milletvekili Lütfi Elvan:
“Şeker fabrikası deyince biraz düşünmek lazım Neden düşünmek lazım? Çünkü Türkiye’de şeker fabrikaları yıllarca zarar etmiş ve hükümetlere büyük yük olmuş kuruluşlar idi. Hatırladığım kadarıyla hemen hemen hiçbir şeker fabrikamız kar etmiyordu. Ama özelleştirme sonrası sürece baktığımızda, özellikle Konya Şeker’in çok farklı bir konuma geldiğini görüyoruz.
 
Geçmiş dönemlerde kendi ayaklarının üzerinde duramayan Konya Şeker, sadece şeker üretimiyle kalmayıp, şeker dışında özellikle Konya ve Karaman ovalarında tarımsal üretimin gelişmesinde, modern tarımın yaygınlaştırılmasında çok önemli katkılar sağladığını ve buna paralel olarak değişik sektörlerde de faaliyete girdiğini görüyoruz.
 
 Özellikle Sayın Konuk, gıda sektöründe çok önemli tesisler kurdu. Hem yöreyi istihdam sağladığını hem de Konya Şeker’in gerçekten sadece Türkiye’de değil dünyada rekabet edebilir bir konuma ulaştığını görüyoruz. Bu yönüyle ben, özellikle Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk beyi kutluyorum. Gerçekten önemli bir hikâye
Türkiye için önemli bir hikâye
 Bu hikâye sadece iş alanında değil; Recep Konuk Bey’in bu yörede bu coğrafyada ağaç dikiminin çok yaygın olmadığı, ovada ağaç kültürünün çok fazla yerleşmediği bir ortamda çevre dostu bir yaklaşım tarzını benimseyerek hem Konya ovasında hem de Karaman ovasında çok büyük ağaçlandırma projelerini uygulamayı ortaya koyduğunu görüyoruz.
 Özellikle yörede ağaç dikim kültürünü geliştirdi. Bu vesileyle vatandaşlarımız köylülerimiz artık ağaç dikimine yönelik bir eğilim içerisine girmiştir.
Konya Şeker’in ilk 500 firma içerisinde 34. olması da çok büyük bir başarıdır. Ben umuyorum ve diliyorum ki bundan sonraki süreçte Konya Şeker yine farklı sektörlerde hem bu bölgeye hem de Türkiye’ye öncülük eden kuruluş olmaya devam edecektir. Bu sadece Türkiye için değil bizati çiftçinin sahip olduğu bir kuruluş bir şirket olması nedeniylede dünyada örnek olarak gösterilebilecek işletmelerden biridir diye düşünüyorum. .
Gelinen nokta,  Recep Konuk’un sadece Konya ve Karaman’a değil tüm Türkiye’ye önemli hizmetlerde bulunduğunun bir göstergesi olarak değerlendirilmelidir.
Konya ve Karaman ovamız birçok açıdan bakir ve önü açık. Gelişmeye kalkınmaya ve hızlı büyümeye açık bir yapısı var. Eğer siz iyi bir vizyona sahipseniz orta ve uzun vadeli bakabiliyorsanız ki Recep konuk bunu yapmıştır. Hem bu yöreye ciddi katkı sağlarsınız. Hem de ülkeye ciddi katkı sağlarsınız. Ben bu yönüyle gerçekten önümüzdeki dönemde de özellikle hayvancılık sektöründe yine Konya Şeker’in öncülük edeceğini düşünüyorum. Büyük bir hayvancılık potansiyelimiz var. Yine tarımsal açıdan üretim açısından, modern tarım teknikleri açısından baktığımızda özellikle suyun çok kısıtlı olduğu bu coğrafyada damla sulama gibi bir sistemin yaygınlaştırılmasına da önemli katkı sağladığını görüyoruz. Böyle bir tesisin Konya Şeker tarafından kurulduğunu görüyoruz.
Bunlar çok önemli gelişmeler. Biz sonuna kadar bu tür girişimcilerimizin, bu tür yatırımcılarımızın arkasındayız. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada arkasında olmaya devam edeceğiz.
 Tabiî ki Recep Konuk Bey’den bundan sonraki süreç de Karaman’a yönelik olarak ta yatırım yapmasını bekliyoruz. Karaman’ımıza da kendisini davet ediyoruz.
Bu vesileyle Recep Konuk Bey’i ve onunla çalışan tüm personeli kutluyorum.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA