• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konya sanayisi yetenekleriyle yükseliyor
25 Ekim 2010 Pazartesi 11:18

Konya sanayisi yetenekleriyle yükseliyor

18 farklı ülkedeki girişimcilerden oluşan Türkçe Konuşan Yabancı Girişimciler Heyeti, Konya Sanayi Odasında Konyalı sanayicilerle ticari ikili görüşmeler yaptı.
18 farklı ülkedeki girişimcilerden oluşan Türkçe Konuşan Yabancı Girişimciler Heyeti, Konya Sanayi Odası’nda Konyalı sanayicilerle ticari ikili görüşmeler yaptı. Programa Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil ve Yönetim Kurulu Üyeleri de katıldı. Açılış konuşmasını yapan KSO (Konya Sanayi Odası) Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, Konya sanayisinin yetenekleriyle, genç girişimcileriyle ve girişimci gücüyle yükseldiğini söyledi.

Heyete, Konya ve Konya sanayisi hakkında bilgi veren KSO Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, Konya’nın bir endüstri şehri olmanın yanı sıra tarihiyle de çok güçlü bir şehir olduğunu ifade etti. Başkan Büyükhelvacıgil, Konya’nın 32 bin KOBİ’siyle, 80 değişik sektörde üretim yaptığını ve 165 ülkeye ihracat gerçekleştirdiğini belirtti.


“Fabrikalar kuran fabrika şehri”

Üretimin olduğu yer de istihdam olacağına dikkat çeken Başkan Büyükhelvacıgil, “Üretimin olduğu yerde istihdam sorunu olmaz, ticaret gelişir ve insanlar mutlu olur. Konya sanayisi de var gücüyle çalışan, üreten bir sanayidir. Konya sanayisi, becerisiyle, genç insanıyla, girişimci gücüyle yükselen bir sanayidir. Konya fabrikalar kuran fabrika şehridir. Un fabrikasını kuran firmalarımız var” şeklinde konuştu.

Markalaşmanın şehirlerin ve ülkelerin ekonomisindeki önemine değinen Başkan Büyükhelvacıgil, Türkçe Konuşan Yabancı Girişimciler Heyeti ile Konya arasındaki işbirliğinin artmasını temenni etti.

İkili ticari görüşmeler

Programa katılan heyetlerden; Yunanistan heyeti, KSO Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil’e, Batı Trakya’daki bir Osmanlı Çınarının yaprağındaki motiflerle işlenen tabak, Türkmenistan heyeti kaftan hediye ederken; İran ve Afganistan heyeti de hediyelerini sundular. KSO Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil de katılımcılara semazen figürlü biblo hediye etti.

Programın ardından Türkçe Konuşan Girişimciler Heyeti ile Konyalı sanayiciler ticari ikili görüşmelere başladı.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA