• Konya8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konya sanayide büyüyor
23 Temmuz 2009 Perşembe 11:50

Konya sanayide büyüyor

Türkiyenin 500 büyük sanayi kuruluşu arasındaki Konyalı firma sayısı her yıl artıyor.
İstanbul Sanayi Odası’nın yaptığı araştırmaya göre Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu arasına Konya’dan yedi firma girdi.
 
Konu hakkında değerlendirmeler yapan MÜSİAD Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz ve Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, ilk 500’e giren Konyalı firma sayısının geçen yıla göre artmasının sevindirici olduğunu belirttiler.
 
MÜSİAD Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz, “Krizin derinden hissedildiği şu süreçte İSO’nun açıklamış olduğu araştırma sonucuna göre, Türkiye’de ilk 500 firma içerisine Konya’lı firma sayısının artış göstererek girmiş olması biz Sanayici ve İşadamları Derneği tarafından mutluluk ve sevinçle karşılanmıştır. MÜSİADKonya Şubesiadına bu başarıyı elde eden tüm Konya’lı firmalarımızın yöneticilerini ve çalışanlarını kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum. Özellikle de üyemiz olması nedeni ile Helvacızade Gıda A.Ş ve Hekimoğlu Un Fabrikası A.Ş.’nin bu sıralamada yer almış olmasının bizleri memnun edip, gururlandırdığını da belirtmek istiyorum” dedi.
 
Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil ise, “Konya istikrarlı bir şekilde Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasındaki yerini bütün zorluklara rağmen korumaktadır. Konya bir zoru daha başarmıştır. Bir önceki yıl olan İlk 500’deki firma sayımız beşken bu yıl firma sayımız yediye yükseldi. Konyalı firmalarımızdan Devler Ligi’ne adını yazdıran Konya Şeker San. ve Tic. A.Ş., Eti Alüminyum A.Ş., Pakpen Plastik Boru ve Yapı Elemanları San. Tic. A.Ş., Konya Çimento Sanayii A.Ş., Helvacızade Gıda ve İhtiyaç Maddeleri San. ve Tic. A.Ş. Ova Un Fabrikası A.Ş., Hekimoğlu Un Fab. Tic. ve San. A.Ş. yönetici ve çalışanlarını bu başarılarından dolayı kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA